Miksi aikuiset miehet esim 45 halua etäsuhdetta? Mikä siinä pelottaa?
Mikä mättää etäsuhteessa
5
391
Vastaukset
- Entinen palvelija
Tarkoitatko, että eivät halua etäsuhdetta? Luulisinpa, että miehet ovat hakemassa palvelijaa, jonka tulisi aina olla saatavilla. Naisen näkökulmasta etäsuhde on aivan loistava, voi poimia parhaat palat ja yhteinen aika on juhlaa. Arki tappaa romantiikan, näin se vain on. Parhaiten toimii suhde, jossa asutaan kumpikin erikseen ja kumpikin hoitaa itse asiansa. Nykymaailmassa naisilla on mahdollisuus valita, miksi niin moni suostuu orjaksi?
- adele4204
Olen etäsuhteessa 50v miehen kanssa ja meillä ainakin toimii hyvin näin :)
Viihdyn mainiosti myös yksikseni ja ihana ikävän ja odotuksen tunne kasvaa aina viikonloppua kohti.... ja sitten on taas ihanaa olla yhdessä :) - matkalaukku
Ei siinä mikään pelota. Ei vain ole mielekästä matkustaa kauas. Ihmisestä tulee mukavuudenhaluinen iän mukana. Ei ainakaan itseäni kiinnosta reissata kovinkaan kauas koska en pidä ajamisesta.
Tosin löysin vaimoni niin kaukaa ettei sinne sukulaisiin matkata kuin kerran-pari vuodessa. Koen tämänkin helpommaksi kuin ajaa tämän tästä yli sadankilometrin matkoja. - Niinku?
Haluaako vai eikö ne halua sitä etäsuhdetta?
- adele4204
Kaikki eivät todellakaan pidä ajamisesta - se on totta. Mutta "pitkä matka" on aika suhteellinen käsite. Mikä on toiselle pitkä, on toiselle lyhyt.
Meille 100 km:n välimatka ei ole ollut ongelma :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1377189Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1265005L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa684382TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a153503Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7242311Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3021809Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä241716Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o91619- 671495
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581458