Evlut suuntaus fundamenttalisti kristillisyyttä

Rauhan lapsi

Heidän jäsenet joutuu armeijaan opettelemaan tappamista. Heillä on sotilaspappeja maavoimissa ja jokaisessa laivastonlaivassa. Heillä on fundamenttalisti vapaamuureita ja temppelinherroja kirkkovanhemmistoissa.
Sota lordeja jotka siunaa jäsentensä "demokratian nimissä" tehdyt heikoimman kansaosan sortamiset ja sotilaallisenvoimankäytön kriiseissä ja sodissa.

Yksi esim; "Armonvuonna 1917-18" silloinen evlut suuntausken arkkipiispa sanoi köyhällistön tappamista heidän jumalan tahdoksi kun saman seurakunnan jäsnet, köyhät seurakuntalaiset, halusi inhimilliset työajat ja määräosan leipää ja elämiseen riittävää palkkaa (miik.3:11, mal.3:5, jes.58, neh.5, hes.34, joh.16:2, joh.3:16-21) .

Ei nämä evlut suuntauksen sotapapit itse sodi asekädessä pitkin metsiä!
Ei uutta aurigon alla!
Kolmenkymmen vuotisessa sodassa protestantit ja katolliset tappoi toisiaan jam uita noin 3-4 miljoonaa.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Kolmikymmenvuotinen_sota


Mutta jos sinä et ole valmis sotimaan heidän puolesta he ovat ehkä valmiina antamaan sinulle viimeisen siunauksen kun sinut teloitettaan esim; pelkuruudesta!

Valtaa päästyään vaarallisia on myös fundamenttalisti ateistit, yli 51% demokraattiiseeen valtaan päästyään he tappaisi kaikki jotka uskoo Israelin Jumalaan ja Jeesukseen (esim; ex-Neuvostoliiton maat, Pohjois-Korea ja Kiina).
Tämän he tekisi yhdessä fundamenttalisti muslimien kanssa. Lopulta hekin tappaisi toinen toisiaan!


Joh.16
1 "Tämän minä olen teille puhunut, ettette loukkaantuisi.
2 He erottavat teidät synagoogasta; ja tulee aika, jolloin jokainen, joka tappaa teitä, luulee tekevänsä uhripalveluksen Jumalalle.
3 Ja sen he tekevät teille, koska he eivät tunne Isää eivätkä minua.
http://raamattu.uskonkirjat.net/servlet/biblesite.Bible?chp=1&ref=Joh. 16%3A1&rnd=1342255440602

Autuaita on rauhan tekijät....

"Sodat loppuu sotimalla silloin kun laulut loppuu laulamalla!"
http://www.youtube.com/watch?v=q6qNaME_sRo

3

168

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • faktaa.

      Ateistit murhasivat 1900 luvulla noin 100 miljoonaa siviiliä.

      Ateismiin/kommunismiin kuuluu kidustus, syrjintä sorto jne

    • asdfghijkl

      Ei ole Raamatussa kieltoa, eli valtio voi ylläpitää armeijaa järjestyksen ylläpitoa varten! "Esivalta on Jumalasta!" Raamattu Roomalaiskirjeen 16.luku

      • Armeija TAI...

        Niinpä arkirealismi on niin raadollista kaikkineen, ettei oikein
        selviä ilman armeijaa jos maantieteellinen sijanti ei ole kuten esim. Islannin. Ai niin tietääkö ketään mikä on Islannin uskonto?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      101
      2150
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      298
      1940
    3. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      104
      1776
    4. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      344
      1761
    5. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      207
      1617
    6. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      32
      1361
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      94
      1133
    8. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      26
      1131
    9. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      67
      1099
    10. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      51
      1057
    Aihe