iivar-runoilija
ratikkakuski
zisel
richartti
timanttia
hahmotelma
jaana
monttu
puskalisko
pikku-murikka
Kyöstix
Arvaillaan palstaisten tilin saldoja
7
151
Vastaukset
- arvioija
iivar-runoilija 23 000 €
ratikkakuski 16 500 €
zisel 0,21 €
richartti 4021,00 €
timanttia 3000,00 €
hahmotelma 23,89 €
jaana 1023,00 €
monttu 6,34 €
puskalisko 498,00 €
pikku-murikka 312,05 €
Kyöstix 678 000,20 €- Meinaatko että
mielistelemällä miljonääriksi? Voi se pitää paikkansakin.
No jos laskee mun ja vaimon kaikkien tilien saldot yhteen niin toi 4k€ voi olla aika lähellä... Haaveissa ois, että pahan päivän varalle ois tilillä 10k€, mutta nyt on pari niin kallista lainaan niskassa, että ne täytyy hoitaa pois ensin.
Richartti kirjoitti:
No jos laskee mun ja vaimon kaikkien tilien saldot yhteen niin toi 4k€ voi olla aika lähellä... Haaveissa ois, että pahan päivän varalle ois tilillä 10k€, mutta nyt on pari niin kallista lainaan niskassa, että ne täytyy hoitaa pois ensin.
No eipä oo tuokaan asia paljon muuttunut vuosien saatossa....
Richartti kirjoitti:
No eipä oo tuokaan asia paljon muuttunut vuosien saatossa....
Vieläkö on sama vaimo kuitenkin?
Jan1 kirjoitti:
Vieläkö on sama vaimo kuitenkin?
Tottahan toki....ei oo kukaan sitä poiskaan hakenut.
- tieto!
iivari on varakas
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1957334Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1303310Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1161954"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?611912Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p611867- 191819
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am841807Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.61685Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171561- 721436