Hei ajattlein tulla vinkkaamaan näistä muille laihduttajille. Eli siis Jillian Michaelsin jumppa/treeni-dvd.t ovat ihan mahtavia! Varmasti muiltakin tyypeiltä löytyy hyviä dvd.eitä, mutta muita en itse vielä ole kokeillut..
Jillianilta hyviä ovat mm. 30 days shred ja uusimapana hommasin juuri 6 week six pack!
Näitähän saa netistä aika halvalla (myös huuto.netistä) tai sitten voi myös aina tietysti ladata netistä, jos sitä harrastaa. Niin ja Youtubessa on myös pätkiä :) (jopa kokonaisia treeni-dvdeitä)
Varmasti monelle jo tuttuja, mutta ajattelin tulla vinkkaamaan, koska itse löysin nämä jokin aika sitten ja olen ihan innoissani! Olen aina ollut aika pihi rahan käytön suhteen ja siksi en oikein salijäsenyyksistä perusta. Inhoan myös sitä salille lähtemistä, joka on aina niin vaikeaa....
Nyt olen kuitenkin ihan hurahtanut kotitreenaamiseen. Ei tarvitse kuin jumppapallon, maton ja käsipainot (noihin treeneihin ei edes palloa) ja niillä saa jo jos minkä laista treeniä aikaan! Minulla on vielä luppoaikaa vaikka muille jakaa, joten ihanaa, että viimein viitsii koneella istumisen sijaan treenata :)
Suosittelen kokeilemaan. itsekin olen aika skeptinen tällaisia kohtaan, mutta itse ihastuin etenkin tuohon 30 days shread. Oikeasti tarpeeksi raskas, mutta kuitenkin mahdollinen treeni!
VInkatkaahan muutkin hyvi dvd.eitä!! Ja kertokaa onko kokemuksia Jillianin dvdeistä? Onko tullut tuloksia?
Jumppa/lihastreeni - dvd:t
3
710
Vastaukset
- ziisöss
heips! aloitin itse ton 30day shredin eilen..kirjoittelin siitä tonne tukiryhmän puolelle nimim.ziisöss
siis joo eka kerta eilen ja paikat aivan rikki siis toimii..ostin myös 6week 6pack ja sit se persejumppa=) niitä en vielä oo kokeillu ku alotan tolla shredillä..painot on kyllä 3kiloset..välillä lintsasin ku ei oo pienempiä..=) mut ainaki tuntuu tuloksista sit myöhemmin ku pystyy taas reenaamaa saa pidettyä motivaation..myös callanetics kirjan hankin joitama vuosi sitten ja sain aikaan tuloksia..silloin myös lenkkeilin kovasti ja söin hyvin..pienenin kyllä mutta puudutti pitemmän päälle ne harjotukset..=)tsemppiä!! - HyTeInsinööri
Hei, jos haluat olla mukana vaikuttamassa uusien palveluiden ja innovaatioiden kehittämiseen, vastaa viestin lopussa olevaan kyselyyn. Kysely on osa Metropolia ammattikorkeakoulun, hyvinvointiteknologian insinöörityötä ja sen avulla pyritään selvittämään ihmisten ajatuksia ja kokemuksia ryhmäliikuntaan liittyen.
Vain noin 3 minuuttia kestävä kysely tehdään nimettömänä, eikä yksittäisiä vastauksia julkaista sellaisenaan kolmansille osapuolille.
Siirry kyselyyn tästä linkistä https://docs.google.com/forms/d/e/1...9Wpv_7rH68w18rdE6mOoHNIQ/viewform?usp=sf_link - MikäRiittää
Minulla on kokonainen kirjasto erilaisia dvd:tä treenaukseen.
Samoin kaikenlaisia voimistelukirjoja aina Callansista Jane Fondaan.
Siis sieltä muinaisuudesta, jolloin te ette olleet vielä syntyneet...
Samoin Boxing, zumba, eri tansseja - afrikalaisesta balettiin.
Monenlaista yogaa ja Pilatesta, cirkelträning, jne...
Niitä on kiva harjoitella sisällä, että ulkona.
Useissaon samat kuviot, liikkeet. Niitäkin voi muunnella.
Nopeasta rasvan poltosta - HIIT - hitaaseen lihasten vahvistamiseen - TABATAAN. Omien voimavarojen ja vuorokauden ajasta riippuen.
Painoja olen tehnyt erilaisista kahvallisista pesuainepulloista.
Voi täyttää vedellä tai hiekalla. Helppo muuttaa painoja.
Voimisteluliikkeet voi tehostaa erilaisin kumivälinen.
Minulle tällainen liikunta vaikuttaa sekä mielialaan, että
kehoon ja antaa voimia, virkeyttä, oivalluksia...
Nykyisin voi katsoa videoita netiltä ja löytää mieleisensä ohjaajan.
Samoin kirjastoissa tapaa olla liikuntaa varten dvd:tä
Onnea hyvälle harrasteelle, joka lisää hyvinvointia , vuosia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1328406Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur5017666SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2225719Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en974789Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1474674Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su1714526Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1104497Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p254385Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr144226Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03850