Jumppa/lihastreeni - dvd:t

gdgfgdfgdf

Hei ajattlein tulla vinkkaamaan näistä muille laihduttajille. Eli siis Jillian Michaelsin jumppa/treeni-dvd.t ovat ihan mahtavia! Varmasti muiltakin tyypeiltä löytyy hyviä dvd.eitä, mutta muita en itse vielä ole kokeillut..

Jillianilta hyviä ovat mm. 30 days shred ja uusimapana hommasin juuri 6 week six pack!

Näitähän saa netistä aika halvalla (myös huuto.netistä) tai sitten voi myös aina tietysti ladata netistä, jos sitä harrastaa. Niin ja Youtubessa on myös pätkiä :) (jopa kokonaisia treeni-dvdeitä)

Varmasti monelle jo tuttuja, mutta ajattelin tulla vinkkaamaan, koska itse löysin nämä jokin aika sitten ja olen ihan innoissani! Olen aina ollut aika pihi rahan käytön suhteen ja siksi en oikein salijäsenyyksistä perusta. Inhoan myös sitä salille lähtemistä, joka on aina niin vaikeaa....

Nyt olen kuitenkin ihan hurahtanut kotitreenaamiseen. Ei tarvitse kuin jumppapallon, maton ja käsipainot (noihin treeneihin ei edes palloa) ja niillä saa jo jos minkä laista treeniä aikaan! Minulla on vielä luppoaikaa vaikka muille jakaa, joten ihanaa, että viimein viitsii koneella istumisen sijaan treenata :)

Suosittelen kokeilemaan. itsekin olen aika skeptinen tällaisia kohtaan, mutta itse ihastuin etenkin tuohon 30 days shread. Oikeasti tarpeeksi raskas, mutta kuitenkin mahdollinen treeni!

VInkatkaahan muutkin hyvi dvd.eitä!! Ja kertokaa onko kokemuksia Jillianin dvdeistä? Onko tullut tuloksia?

3

698

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ziisöss

      heips! aloitin itse ton 30day shredin eilen..kirjoittelin siitä tonne tukiryhmän puolelle nimim.ziisöss
      siis joo eka kerta eilen ja paikat aivan rikki siis toimii..ostin myös 6week 6pack ja sit se persejumppa=) niitä en vielä oo kokeillu ku alotan tolla shredillä..painot on kyllä 3kiloset..välillä lintsasin ku ei oo pienempiä..=) mut ainaki tuntuu tuloksista sit myöhemmin ku pystyy taas reenaamaa saa pidettyä motivaation..myös callanetics kirjan hankin joitama vuosi sitten ja sain aikaan tuloksia..silloin myös lenkkeilin kovasti ja söin hyvin..pienenin kyllä mutta puudutti pitemmän päälle ne harjotukset..=)tsemppiä!!

    • HyTeInsinööri

      Hei, jos haluat olla mukana vaikuttamassa uusien palveluiden ja innovaatioiden kehittämiseen, vastaa viestin lopussa olevaan kyselyyn. Kysely on osa Metropolia ammattikorkeakoulun, hyvinvointiteknologian insinöörityötä ja sen avulla pyritään selvittämään ihmisten ajatuksia ja kokemuksia ryhmäliikuntaan liittyen.

      Vain noin 3 minuuttia kestävä kysely tehdään nimettömänä, eikä yksittäisiä vastauksia julkaista sellaisenaan kolmansille osapuolille.

      Siirry kyselyyn tästä linkistä https://docs.google.com/forms/d/e/1...9Wpv_7rH68w18rdE6mOoHNIQ/viewform?usp=sf_link

    • MikäRiittää

      Minulla on kokonainen kirjasto erilaisia dvd:tä treenaukseen.
      Samoin kaikenlaisia voimistelukirjoja aina Callansista Jane Fondaan.
      Siis sieltä muinaisuudesta, jolloin te ette olleet vielä syntyneet...
      Samoin Boxing, zumba, eri tansseja - afrikalaisesta balettiin.
      Monenlaista yogaa ja Pilatesta, cirkelträning, jne...

      Niitä on kiva harjoitella sisällä, että ulkona.
      Useissaon samat kuviot, liikkeet. Niitäkin voi muunnella.
      Nopeasta rasvan poltosta - HIIT - hitaaseen lihasten vahvistamiseen - TABATAAN. Omien voimavarojen ja vuorokauden ajasta riippuen.

      Painoja olen tehnyt erilaisista kahvallisista pesuainepulloista.
      Voi täyttää vedellä tai hiekalla. Helppo muuttaa painoja.
      Voimisteluliikkeet voi tehostaa erilaisin kumivälinen.

      Minulle tällainen liikunta vaikuttaa sekä mielialaan, että
      kehoon ja antaa voimia, virkeyttä, oivalluksia...
      Nykyisin voi katsoa videoita netiltä ja löytää mieleisensä ohjaajan.
      Samoin kirjastoissa tapaa olla liikuntaa varten dvd:tä

      Onnea hyvälle harrasteelle, joka lisää hyvinvointia , vuosia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona

      Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks
      Sinkut
      152
      3446
    2. Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa

      On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t
      Maailman menoa
      51
      2422
    3. Mitäköhän vuosi

      2026 tuo tullessaan?
      Ikävä
      116
      1220
    4. Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä

      Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu
      Maailman menoa
      13
      1213
    5. Ikävä sinua..

      Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va
      Ikävä
      10
      1109
    6. Väestönsiirtoa itään?

      Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per
      Helsinki
      49
      958
    7. Kuumalle kaivatulle tiedoksi

      Tykkään susta!
      Ikävä
      46
      894
    8. Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?

      Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20
      Suomalaiset julkkikset
      19
      890
    9. Nyt musta tuntuu

      Et alat päästämään kokonaan irti..
      Ikävä
      40
      795
    10. Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt
      Maailman menoa
      202
      721
    Aihe