Jumppa/lihastreeni - dvd:t

gdgfgdfgdf

Hei ajattlein tulla vinkkaamaan näistä muille laihduttajille. Eli siis Jillian Michaelsin jumppa/treeni-dvd.t ovat ihan mahtavia! Varmasti muiltakin tyypeiltä löytyy hyviä dvd.eitä, mutta muita en itse vielä ole kokeillut..

Jillianilta hyviä ovat mm. 30 days shred ja uusimapana hommasin juuri 6 week six pack!

Näitähän saa netistä aika halvalla (myös huuto.netistä) tai sitten voi myös aina tietysti ladata netistä, jos sitä harrastaa. Niin ja Youtubessa on myös pätkiä :) (jopa kokonaisia treeni-dvdeitä)

Varmasti monelle jo tuttuja, mutta ajattelin tulla vinkkaamaan, koska itse löysin nämä jokin aika sitten ja olen ihan innoissani! Olen aina ollut aika pihi rahan käytön suhteen ja siksi en oikein salijäsenyyksistä perusta. Inhoan myös sitä salille lähtemistä, joka on aina niin vaikeaa....

Nyt olen kuitenkin ihan hurahtanut kotitreenaamiseen. Ei tarvitse kuin jumppapallon, maton ja käsipainot (noihin treeneihin ei edes palloa) ja niillä saa jo jos minkä laista treeniä aikaan! Minulla on vielä luppoaikaa vaikka muille jakaa, joten ihanaa, että viimein viitsii koneella istumisen sijaan treenata :)

Suosittelen kokeilemaan. itsekin olen aika skeptinen tällaisia kohtaan, mutta itse ihastuin etenkin tuohon 30 days shread. Oikeasti tarpeeksi raskas, mutta kuitenkin mahdollinen treeni!

VInkatkaahan muutkin hyvi dvd.eitä!! Ja kertokaa onko kokemuksia Jillianin dvdeistä? Onko tullut tuloksia?

3

677

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ziisöss

      heips! aloitin itse ton 30day shredin eilen..kirjoittelin siitä tonne tukiryhmän puolelle nimim.ziisöss
      siis joo eka kerta eilen ja paikat aivan rikki siis toimii..ostin myös 6week 6pack ja sit se persejumppa=) niitä en vielä oo kokeillu ku alotan tolla shredillä..painot on kyllä 3kiloset..välillä lintsasin ku ei oo pienempiä..=) mut ainaki tuntuu tuloksista sit myöhemmin ku pystyy taas reenaamaa saa pidettyä motivaation..myös callanetics kirjan hankin joitama vuosi sitten ja sain aikaan tuloksia..silloin myös lenkkeilin kovasti ja söin hyvin..pienenin kyllä mutta puudutti pitemmän päälle ne harjotukset..=)tsemppiä!!

    • HyTeInsinööri

      Hei, jos haluat olla mukana vaikuttamassa uusien palveluiden ja innovaatioiden kehittämiseen, vastaa viestin lopussa olevaan kyselyyn. Kysely on osa Metropolia ammattikorkeakoulun, hyvinvointiteknologian insinöörityötä ja sen avulla pyritään selvittämään ihmisten ajatuksia ja kokemuksia ryhmäliikuntaan liittyen.

      Vain noin 3 minuuttia kestävä kysely tehdään nimettömänä, eikä yksittäisiä vastauksia julkaista sellaisenaan kolmansille osapuolille.

      Siirry kyselyyn tästä linkistä https://docs.google.com/forms/d/e/1...9Wpv_7rH68w18rdE6mOoHNIQ/viewform?usp=sf_link

    • MikäRiittää

      Minulla on kokonainen kirjasto erilaisia dvd:tä treenaukseen.
      Samoin kaikenlaisia voimistelukirjoja aina Callansista Jane Fondaan.
      Siis sieltä muinaisuudesta, jolloin te ette olleet vielä syntyneet...
      Samoin Boxing, zumba, eri tansseja - afrikalaisesta balettiin.
      Monenlaista yogaa ja Pilatesta, cirkelträning, jne...

      Niitä on kiva harjoitella sisällä, että ulkona.
      Useissaon samat kuviot, liikkeet. Niitäkin voi muunnella.
      Nopeasta rasvan poltosta - HIIT - hitaaseen lihasten vahvistamiseen - TABATAAN. Omien voimavarojen ja vuorokauden ajasta riippuen.

      Painoja olen tehnyt erilaisista kahvallisista pesuainepulloista.
      Voi täyttää vedellä tai hiekalla. Helppo muuttaa painoja.
      Voimisteluliikkeet voi tehostaa erilaisin kumivälinen.

      Minulle tällainen liikunta vaikuttaa sekä mielialaan, että
      kehoon ja antaa voimia, virkeyttä, oivalluksia...
      Nykyisin voi katsoa videoita netiltä ja löytää mieleisensä ohjaajan.
      Samoin kirjastoissa tapaa olla liikuntaa varten dvd:tä

      Onnea hyvälle harrasteelle, joka lisää hyvinvointia , vuosia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen VigeIius noIasi taas itsensä

      Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k
      Maailman menoa
      38
      2386
    2. Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria

      Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel
      Maailman menoa
      48
      2020
    3. Kuka omistaa entisen Veljeskodin?

      Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä
      Ähtäri
      9
      1946
    4. Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset

      He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien
      Maailman menoa
      42
      1671
    5. Jos voisit kysyä

      Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?
      Ikävä
      136
      1391
    6. Oli kiva nähdä sut

      vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi
      Suhteet
      22
      1001
    7. Välillä kyllä naurattaakin tämä kahden aikuisen meininki

      Se nyt on aivan selvä asia että kumpikin on päälakeensa myöten rakastunut, ja sinä se olet koko ajan ollutkin. 😘
      Ikävä
      62
      883
    8. Lamppu syttyi

      Tiedätkö mitä mies, olen aivan yhtä rakastunut suhun. Kyllä. Koita jaksaa eiköhän me kohta nähdä ❤️
      Ikävä
      67
      876
    9. Talk Show isäntä Jimmy Kimmel sai kenkää

      Vasurina heitti sopimatonta läppää murhatusta Charlie Kirkistä tai oikeammin murhaajan poliittisesta taustasta ja kuinka
      Maailman menoa
      118
      871
    10. Jos voisit palata yhteen risteykseen

      ..mikä se elämässäsi olisi?
      Ikävä
      67
      856
    Aihe