Jumppa/lihastreeni - dvd:t

gdgfgdfgdf

Hei ajattlein tulla vinkkaamaan näistä muille laihduttajille. Eli siis Jillian Michaelsin jumppa/treeni-dvd.t ovat ihan mahtavia! Varmasti muiltakin tyypeiltä löytyy hyviä dvd.eitä, mutta muita en itse vielä ole kokeillut..

Jillianilta hyviä ovat mm. 30 days shred ja uusimapana hommasin juuri 6 week six pack!

Näitähän saa netistä aika halvalla (myös huuto.netistä) tai sitten voi myös aina tietysti ladata netistä, jos sitä harrastaa. Niin ja Youtubessa on myös pätkiä :) (jopa kokonaisia treeni-dvdeitä)

Varmasti monelle jo tuttuja, mutta ajattelin tulla vinkkaamaan, koska itse löysin nämä jokin aika sitten ja olen ihan innoissani! Olen aina ollut aika pihi rahan käytön suhteen ja siksi en oikein salijäsenyyksistä perusta. Inhoan myös sitä salille lähtemistä, joka on aina niin vaikeaa....

Nyt olen kuitenkin ihan hurahtanut kotitreenaamiseen. Ei tarvitse kuin jumppapallon, maton ja käsipainot (noihin treeneihin ei edes palloa) ja niillä saa jo jos minkä laista treeniä aikaan! Minulla on vielä luppoaikaa vaikka muille jakaa, joten ihanaa, että viimein viitsii koneella istumisen sijaan treenata :)

Suosittelen kokeilemaan. itsekin olen aika skeptinen tällaisia kohtaan, mutta itse ihastuin etenkin tuohon 30 days shread. Oikeasti tarpeeksi raskas, mutta kuitenkin mahdollinen treeni!

VInkatkaahan muutkin hyvi dvd.eitä!! Ja kertokaa onko kokemuksia Jillianin dvdeistä? Onko tullut tuloksia?

3

704

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ziisöss

      heips! aloitin itse ton 30day shredin eilen..kirjoittelin siitä tonne tukiryhmän puolelle nimim.ziisöss
      siis joo eka kerta eilen ja paikat aivan rikki siis toimii..ostin myös 6week 6pack ja sit se persejumppa=) niitä en vielä oo kokeillu ku alotan tolla shredillä..painot on kyllä 3kiloset..välillä lintsasin ku ei oo pienempiä..=) mut ainaki tuntuu tuloksista sit myöhemmin ku pystyy taas reenaamaa saa pidettyä motivaation..myös callanetics kirjan hankin joitama vuosi sitten ja sain aikaan tuloksia..silloin myös lenkkeilin kovasti ja söin hyvin..pienenin kyllä mutta puudutti pitemmän päälle ne harjotukset..=)tsemppiä!!

    • HyTeInsinööri

      Hei, jos haluat olla mukana vaikuttamassa uusien palveluiden ja innovaatioiden kehittämiseen, vastaa viestin lopussa olevaan kyselyyn. Kysely on osa Metropolia ammattikorkeakoulun, hyvinvointiteknologian insinöörityötä ja sen avulla pyritään selvittämään ihmisten ajatuksia ja kokemuksia ryhmäliikuntaan liittyen.

      Vain noin 3 minuuttia kestävä kysely tehdään nimettömänä, eikä yksittäisiä vastauksia julkaista sellaisenaan kolmansille osapuolille.

      Siirry kyselyyn tästä linkistä https://docs.google.com/forms/d/e/1...9Wpv_7rH68w18rdE6mOoHNIQ/viewform?usp=sf_link

    • MikäRiittää

      Minulla on kokonainen kirjasto erilaisia dvd:tä treenaukseen.
      Samoin kaikenlaisia voimistelukirjoja aina Callansista Jane Fondaan.
      Siis sieltä muinaisuudesta, jolloin te ette olleet vielä syntyneet...
      Samoin Boxing, zumba, eri tansseja - afrikalaisesta balettiin.
      Monenlaista yogaa ja Pilatesta, cirkelträning, jne...

      Niitä on kiva harjoitella sisällä, että ulkona.
      Useissaon samat kuviot, liikkeet. Niitäkin voi muunnella.
      Nopeasta rasvan poltosta - HIIT - hitaaseen lihasten vahvistamiseen - TABATAAN. Omien voimavarojen ja vuorokauden ajasta riippuen.

      Painoja olen tehnyt erilaisista kahvallisista pesuainepulloista.
      Voi täyttää vedellä tai hiekalla. Helppo muuttaa painoja.
      Voimisteluliikkeet voi tehostaa erilaisin kumivälinen.

      Minulle tällainen liikunta vaikuttaa sekä mielialaan, että
      kehoon ja antaa voimia, virkeyttä, oivalluksia...
      Nykyisin voi katsoa videoita netiltä ja löytää mieleisensä ohjaajan.
      Samoin kirjastoissa tapaa olla liikuntaa varten dvd:tä

      Onnea hyvälle harrasteelle, joka lisää hyvinvointia , vuosia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas nuoren kuolema

      Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭
      Lapua
      199
      8050
    2. Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät

      Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa
      Maailman menoa
      102
      3804
    3. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      132
      3684
    4. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      4
      3078
    5. Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä

      Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma
      Maailman menoa
      89
      2981
    6. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      150
      2599
    7. Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa

      Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.
      Maailman menoa
      47
      2496
    8. Kuinka paljon teillä

      on ikäeroa?
      Ikävä
      144
      2124
    9. Sinusta kulta paljastuikin yllättävä

      taito. Vaikuttavaa. ❤️
      Ikävä
      70
      1592
    10. Miksi suorittamisesta tulee

      Miksi suorittamisesta tulee hyvä fiilis? Mitä sillä paikataan? Jollekinhan se voi olla jopa terapeuttista, mutta itse a
      Sinkut
      65
      1439
    Aihe