Laukun raahaaminen

Salilla näkee toisinaan laukkua maatapitkin laahaavia steroidimiehiä. Onko tämä laahaaminen osa treeniä? Onko laukussa kiviä, vai mikä on tämän laukunraahamisen logiikka. Onko steroidimiehillä jokin salakoodisto: kun raahaan laukkuani, peppuni on kiimassa. En ole koskaan nähnyt ei-steroidimiehen laahaavan laukkua.
8104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Iso voimanostovyö joka ei mene ihan pieneen tilaan, rannetuet, maastanostotossut, magnesiumlaatikko, juomapullo, pyyhe, pitkähihainen paita lyhyiden sarjojen päivälle taukoja varten, vaihtovaatteet ja kengät. Sivutaskuissa lompsa, kännykkä ja kamera (esim. kyykkytekniikan hiomiseen).

Kun raahat nuo kaikki laukussa salille, ei tarvitse jättää mitään pukkariin varastettavaksi eikä tarvitse hankkia lukkoa kaappiin (meillä pitää olla oma lukko).

Äänestä
  • Natukin jaksaa kantaa tuon helposti ja vaivattomasti. Olisiko kyse siitä, että horkkaajat ovat jäykkiä/jähmeitä liikkumaan esim. nostettaessa jotain. Taisi olla Bill Pearl joka kirjoitti kirjasaan, että kenkien sitominenkin oli työlästä tai jopa mahdotonta kovimpina kuuriaikoina/massa-aikoina. Tai sitten se on vain sitä elvistelyä mitä roinareilta sopiikin odottaa.

    Äänestä

Laukkua pitää raahata maata pitkin, ettei synny liikaa aerobista/voimakestävyystreeniä. Sellainen kuluttaa vaivalla hankittua lihasmassaa!!!

Äänestä
  • No mihin sitä vaivalla hankittua näyttelylihaa oikeesti normaali ihminen tarvitsee? Kovaa kuntoa ja voimaa tarvitsee monikin.

    Äänestä

  • ihmettelijä..... kirjoitti:

    No mihin sitä vaivalla hankittua näyttelylihaa oikeesti normaali ihminen tarvitsee? Kovaa kuntoa ja voimaa tarvitsee monikin.

    Sitä tarvitaan peppu-partnerin hankintaan.

    Äänestä

  • Bottomi kirjoitti:

    Sitä tarvitaan peppu-partnerin hankintaan.

    Juuri näin. En mäkään imis ja panis mitään kynistä tai läskiä ukkoa. Lihasta sen pitää olla, että kehtaa harrastaa alistusseksiä toisen äijän kanssa.

    Äänestä

Silti asia kiinnostaa niin paljon että oikeen piti tulla tänne kysymään.

Äänestä

Hah: sama käynyt mielessä:) -se on Arnold jossakin treenivideossa varmaan tehnyt niin ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mysterious ways kirjoitti:

Salilla näkee toisinaan laukkua maatapitkin laahaavia steroidimiehiä. Onko tämä laahaaminen osa treeniä? Onko laukussa kiviä, vai mikä on tämän laukunraahamisen logiikka. Onko steroidimiehillä jokin salakoodisto: kun raahaan laukkuani, peppuni on kiimassa. En ole koskaan nähnyt ei-steroidimiehen laahaavan laukkua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu