Mä olen aina ihmetellyt sitä pieneen päähän mahtuvaa kierouden maailmankuvaa, jonka nainen painotta kykenee sisällään kantamaan. Naisen sisäinen maailma ei makaa, kuten meillä miehillä, sankaruudessa. Nainen on miljardeja vuosia vanha uhri, jolla on sekä oikeus että velvollisuus - puhumattakaan kyvystä - olla paha.
Pahat miehet taas näyttäytyvät vain henkisesti vajaina, mutta eivät naiset. He ovat ymmärtäneet aikojen alusta asti olevansa reikä ja etenkin sen reunat.
(nasdaqimaista naurua)
Pahat miehet taas näyttäytyvät vain henkisesti vajaina, mutta eivät naiset. He ovat ymmärtäneet aikojen alusta asti olevansa reikä ja etenkin sen reunat.
(nasdaqimaista naurua)
Vastaukset 8
Vanhimmat
.
Maailmankaikkeudessa on Reikä???????
* JUOSKAA *
.
Kaikkeus on täynnä reikiä. Sinä et vain tiedä tätä, tai luulet asioiden tilan olevan jollain tavoin toisen.
Reiän ympärys. Ole hyvä.
http://www.youtube.com/watch?v=OWcxWzsKeT8&feature=related
.
Olemme suurten kysymysten äärellä
Miltä se tuntuu olla maailmankaikkeudessa reikänä?????
.
Et tarkastele naisia erilaisina yksilöinä, vaan syytät kaikkia samassa nipussa. Lisäksi väität naisia pahoiksi, kuitenkin sanot itse naisia tietyksi asiaksi -ja arvottomiksi. Kannattaa katsoa siis logiikkaansa uudelleen, eikä alkaa kaiken kattavaan naisvihaan. Mikset tarkastele itseäsi samalla innolla, tai ihmisiä yleensä. Et ole itse kuitenkaan esimerkillinen? Vai oletko ajatellut koskaan olla. Eivät kaikki naiset voi mitään sille, että joukossa on monenlaisia.
En tarkastele logiikkaani, vaan miputan kaikki samaan syssyyn. Sitä kutsutaan asenteeksi. Enkä millään muotoa ole ilmaissut olevani naisvihaaja. Se pois minusta.
.
Olet siis naisenlogiikkakriittinen
Har!
.
Ennemminkin olen vähemmistöadvokaatti, jolla on sisäisiä intressejä enemmän kuin jääviyksiä.
(naurua)