minkälaisia tatskoja teillä on ?:)

Niin minkäslaisia tatskoja te ootte ottanu tai ottamassa ? Itse olen ottanut alaselkään tribaali teemaisen tatskan joka menee alavatsaan asti :) ja puolen vuoden päästä saan uuden tatskan yläselkään/kyynerpäähän asti. Olen aivan innoissani :) ja joskus vois hommata kylkeen tatskan :) mulla on riippuvuus tatskoista :D
4158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Riippuvuus tatuoinneista, mutta ei tyylistä? Tribaaleja. No, kukin tavallaan.

Äänestä

Mulla on nilkassa perhonen :) Ensimmäinen tatskani ja otin sen tossa kesäkuun alussa ulkomaan reissulta.. Ensi vuoden puolella on tarkoitus toteuttaa uusi tatuointi, kaksi koiran tassua lapaluun kohdalle. Mallit ajattelin ottaa omien koirien tassuista joten toivotaan että onnistuu sekin :)

Äänestä
  • Mulla on oik. Olkapäässä ruusu ja vasempaan käteen olen ajatellut sleeve tatuointii :) ja jalkaanki olis kiva saada väriä :)

    Äänestä

  • 10+15 kirjoitti:

    Mulla on oik. Olkapäässä ruusu ja vasempaan käteen olen ajatellut sleeve tatuointii :) ja jalkaanki olis kiva saada väriä :)

    Itselläni on vasemmassa kädessä fullsleeve sitte on melkei koko selän kokone lohikäärme, reidessä kukka/kukan varsi molemmissa olkapäissä ruusut ja nilkas perhone ja kylkeen tulossa suunnitteilla oleva kuva

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


we love tattoos <3 kirjoitti:

Niin minkäslaisia tatskoja te ootte ottanu tai ottamassa ? Itse olen ottanut alaselkään tribaali teemaisen tatskan joka menee alavatsaan asti :) ja puolen vuoden päästä saan uuden tatskan yläselkään/kyynerpäähän asti. Olen aivan innoissani :) ja joskus vois hommata kylkeen tatskan :) mulla on riippuvuus tatskoista :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu