Ei niin kiltti Spede

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Mika Lahtonen Spede uhkaili toimittajia Mustan Käden kostolla/1135233359528

http://www.mtv3.fi/viihde/uutiset/muut.shtml/1583932/huippukriitikko-paljastaa-spede-uhkasi-tappaa-minut

Aikanaan jossain lehdessä oli juttua, kun Spede veti jotakuta nyrkillä naamaan. Autojono ei päässyt etenemään ruuhkan vuoksi vaan sisoi. Takana ajanut Pasanen oli ensin töötännyt pari kertaa ja sitten ikkunaan oli koputtanut Spede. Kuljettaja tunnisti Speden, veivasi ikkunan auki ja todennut "Torvi toimii". Ei tullut huumorimiehelle hörähdystä vaan nyrkistä.

Pari vuotta sitten samaisesta Spedestä kerrottiin, et joku koomikon kaverin vaimo oli opiskellut hierojaksi. Spede oli maksanut suuria summia ettei tuo nainen ottaisi asiakkaaksi muita henkilöitä ja yritti ylipuhua naista ottamaan avioeron.

Ai niin, yks tuttu oli Leppäsuon Shellillä (huoltoasemaa ei enää ole) töissä kun Spede toi autonsa (Subaru) sinne pestäväksi, ei kelvannut, pesivät toiseen kertaan sisältä ja ulkoa. Lisäksi kumipinnat käsittelivät silikoonilla, myös lattiamatot.

8

316

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • esimerkki

      Tyypillinen esimerkki siitä, kuinka valta ja maine nousee kaaliin...

    • Spede inhosi lihavia

      .

      Spede inhosi lihavia ihmisiä

      "MTV3:n Studio55-ohjelman nettisivuilla haastateltu Pertti ”Spede” Pasasen lähipiiriläinen paljastaa viihdelegendasta kätkettyjä puolia.

      Ohjaaja Inkeri Pilkama paljastaa Studio55:n nettisivujen haastattelussa Speden olleen esteetikko, joka ei pitänyt lihavuudesta. Speden mukaan lihavuus oli ihmisten oma vika, ja koomikko oli itsekin ikuisella laihdutuskuurilla."

      http://www.mtv3.fi/viihde/uutiset/muut.shtml/941490?pasanen_pertti

      .

      • kaikki me joskus

        No nyt se spede on ainakin tosi laiha.


    • Stadilainen.

      Oikaisu. Paikka oli historiallinen tosi vanha Leppäsuon Esso Helsingin Kampissa.

    • Kyllä se kaveri joka kertoi, oli töissä siinä viereisessä Shellissä. Jos hän siirsi toisen kertoman omakseen, oma on häpeänsä.

    • Muistelen jonkun lööpin aikanaan nähneeni, jossa Spede kommentoi Lahtosta, että kyllähän siihen läskiin nyrkki uppoaisi, mutta ei viitsi. Ihan hyvä idea olis ollut. Lahtonen on suomalaisen paskajournalismin edelläkävijöitä.

      • Anonyymi

        Lahtisen lärvi kaipaa nyrkkiä


      • Anonyymi

        Kun Lahtosesta tuli Alibin (lehti) päätoimittaja, taso laski.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois

      Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie
      Maailman menoa
      89
      2838
    2. Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia

      Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta
      Maailman menoa
      2
      2742
    3. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      49
      2335
    4. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      73
      2269
    5. Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!

      Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut
      Maailman menoa
      79
      2202
    6. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      139
      2068
    7. Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa

      ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt
      Maailman menoa
      26
      1826
    8. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      406
      1802
    9. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      113
      1742
    10. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1544
    Aihe