yhä useammin kuin kosksaan aiemmin. Syynä tähän on mm liiallinen alkon käyttö ja VHH raamatun oppien mukaan, liikkumattomuus. Sen kautta veehoolainen saa arvostamansa kilot.
kova rasva tappaa
Balleriina Lutuunen
654
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
"kosksaan aiemmin."
No kerro tarkemmin ?
Kuinkas sinä olet vielä hengissä?
Tämä on surullista, jos nautit kovaa rasvaa
Jopa kuopiolaiset arvelevat tyydyttyneen (maito)rasvan olevan jopa terveellistä joissain tapauksissa:
"Kuopiolainen sisätautien professori Leo Niskanen ei tuomitse tuoretta kansainvälistä tutkimusta, jonka mukaan säännöllinen juuston syöminen vaikuttaisi ehkäisevän aikuisiän diabetesta.
Ravitsemusalan arvostetuin tiedejulkaisu American Journal of Clinical Nutrition kertoo, että juuston nauttiminen voi vähentää diabetesriskiä jopa 12 prosenttia. Tutkimus tehtiin kahdeksassa maassa.
Vaikka juustossa on paljon tyydyttynyttä rasvaa, siinä saattaa olla sellaisiakin rasvahappoja, jotka jarruttavat kansansairautta. Myös käymisprosessi saattaa selittää suojaavaa reaktiota."
http://www.savonsanomat.fi/uutiset/kotimaa/juusto-saattaa-torjua-diabetesta/1231475
http://www.telegraph.co.uk/health/9422230/Cheese-could-reduce-diabetes-risk.html#
Ei se ole ollenkaan surullista. Ruoka on niin makoisaa. Sääli, kun sinä et voi nauttia hyvästä ruuasta. Sitä, kun uskostaan kaikenmaaliman hapatuksiin, niin tulos on toi. Minäkin uskoin 68 vuotta näihin hapatuksiin, ennen kuin ymmärsin omaa parastani. Ehkäpä sullakin ottaa viela vuosin kymmen tajuttaessasi oikean asian laidan. Puolustetaan tyhjää. Minäkin säälin sinua. Lutunen.
Onko sulla toivoa jäädä henkiin.?