Olen 56-vuotias nainen, joka on juuri eronnut. Tekisi hyvää saada tyyli- ja muotivinkkejä uudistumista ajatellen. Ystävät patistavat iltaulos ja tuntuu, että omistaa vain työ- ja liikuntavaatteita. Kampaus pitäisi myös uudistaa, kun se on vain aina ponnarilla. Eron jälkeen on päässyt kasvamaan ja sitä ennen oli "miehen tykkäämä" vanhanaikainen tyyli tukassa. (Olen keskimittainen ja vaaleatukkainen ja -ihoinen. Kasvot ovat soikeat. Vartalo hoikahko ja sopusuhtainen.) Miten nykyään pukeudutaan iltaelämään? (kirjoitin tämän alkuun niksinurkkaan, ei tullut vastauksia, toivottavasti täältä edes jotakin.)
Vastaukset 2
- LoLA30
Sinullahan on periaatteessa rajattomat mahdollisuudet :) . Suosittelisin ehdottomasti käyttämään koruja ja värejä. Korosta vaatteilla vyötäröä ja tuo muutenkin vartalon muodot esille (ei siis kaapuja tai "pussimaisia" paitoja yms.). Tuttu ja turvallinen pikkumusta toimii aina kunhan helma jää polvien alapuolelle. Tukkaan kirkkautta ja volyymia. Raquel Welch voisi olla hyvänä esimerkkinä.
- tuhkimotar56
Kiitos LoLA30. Kuulosti oikeasti inspiroivalta. Täytyy opetella vähän tuota tukan tuuheuttamista. Eilen juuri näin kaupan, jossa oli kivoja värillisiä koruja, isohkoja, sopisivat pikkumustan kanssa hyvin. Meikin kanssa tulee vähän opettelua, kun mies inhosi rajauksia yms. Tyhmää tietysti kuunnella miestä, mutta moni avioliitossa ollut tietää kuinka hankalia kiukkuiset, erityisesti vanhahkot miehet ovat. Nyt on tosiaan kaikenlaista hauskaa naisellista juttua mahdollista kokeilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 402536
- 52986
- 66901
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t53797Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää227753T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin10674- 49624
Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne81607Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️56605- 65603