Elikkäs mistä olette löytäneet rakkaanne? Itse olen ollut aiemmin kaukosuhteessa naisen kanssa, mutta juttu ei kummiskaan toiminut kun hän löysi toisen miehen jostain muualta.
Toisen kerran kaukosuhteeseen ajauduin kun löisin oman paikkakunnan baaristani ruotsalaisen naisen :D Oma ruotsini ei oikein sujunut mutta englanti sitä paremmin.
Onko muuten mitään deittisivustoa, mikä on juuri tarkoitettu siihen että sitä kumppania etsitään mahdollisesti toisesta maasta?
Mistä löysitte rakkaanne ja miten?
2
339
Vastaukset
- xnifs
Itse "löysin" aikoinaan miesystäväni livechat.fi:stä. Me ollaan yhdessä oltu nyt kolme vuotta ja ihan hyvin menee! :)
Eihän meillä tosin tuota välimatkaakaan ole kuin 150km, mutta vähän se sillä tavalla "rasittaa," kun kummallakaan ei ole autoa! Emme anna esen silti haitata, sillä me molemman rakastamme liikuntaa ja otammekin ne matkat linja-autoasemalle esim niin kuntoilun kannalta. :) - Kirsi
450 km takana asuva poikaystäväni oli viime kesän töissä naapurikunnassani, tuttavan työmaalla. Lähti kotiin syksyllä, ja rakkaus oli jo roihahtanut :) Hyvin on sujunut sen puoleen vuosi, minä matkustan junalla , kahden vaihdon junalla ees taas , aika rankkaa mutta sen arvoista, tykkään junista :) hän kulkee autolla, mutta tykkää ajaa pitkää matkaa joten ei haittaa! :) Välimatka ei ole haitannut suhdetta, nähdään suht usein.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Häiriköinti
Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as983772Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna363251- 603219
- 683029
Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)682894Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.672819On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle632524Pohdinttavaksi
No siis, saiko yrityksen toimitusjohtaja potkut vaiko älysi ihan itse jättää nimellisen tittelin ettei maine enää enempä802321- 692168
- 452162