Miten emo-look?

emowannabe

Miten saisin luotua itselleni emo-lookin; mistä liikeistä vaatteita, voiko niitä tehdä itse; miten ja mistä tarvikkeista, täytyykö niiden olla tietyn tyylisiä esim. kaikki mustaa niiteillä, millainen meikki? Lisäksi millainen asenne mulla pitäisi olla, että olisin kunnon emo?

2

297

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • millionaireslover<3

      Ensinnäkin jos et tiedä yhtään mitään asiasta, niin miksi sitä haluat?? Emo ei edellenkään ole tyyli!!! Emo tulee englannin kielen sanasta emotional, eli tunteellinen:) eli kuka vaan kadulta voi olla emo:) scene on taas se tyyli:) voit katsoa youtubesta videoita, tai Googlesta tietoa tyylistä:)kirjoita esim scene makeup, scene hair, scene clothes ja näin jos tyyli juttuun apua haluat:)

      • ei.aivan.näinkään

        Ei se sitä varmaa pelkästää tyylinä haluukaa jos se kerta kysyy et miten olla kunnon emo. Lukisit jutun kunnol ennenkö rupeet urputtaa ettei emo oo pelkkä tyyli. Ja kylhän se varmaa tietääkii emon stereotyypin ku se kerta kysyy et onks vaatteet pelkkii mustii niiteillä. Eli kyllä se jotain tietää asiasta. Ja jos se tykkää siitä mitä se kuvittelee emojen näyttävän stereotyypin mukaa ni siinä vois vaikkapa olla sulle se syy miks se haluu olla emo vaikkei se siitä paljoo tiiäkää. Se vaa kysy että miten se vois olla emo ja sä rupeet heti urputtaa et miks se haluu olla jotain mist se ei mukamas tiiä mitää ja ettei emo oo vaa tyyli. Eikä scenekää oo iha sama asia ko emo. Sceneil on paljon värikkäämpii ja leikkimielisempii vaatteita ja hiustyylejä, ko emoil on päävärinä musta ja siihen vähän jotain kirkasta- tai pastellivärii. Emoil on yleensä tumma meikki ja paljon eyelinerii ko taas sceneil on värikkäitä ja räikeitä meikkejä ja usein viel korostetaa ettei saa laittaa paljoo eyelinerii ettei erehdytä luulemaa emoks. Joten scene tyyli ei oo emojen tyyli.

        Jos osaatte englantia tässä linkki, joka kertoo kuinka olla emo:
        http://www.wikihow.com/Be-Emo


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä

      Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin
      Rovaniemi
      11
      1288
    2. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      306
      1190
    3. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      380
      1137
    4. Ethän leiki kanssani J- mies

      Jos oletkin joku pelimies, jolla monia vaihtoehtoja, katkon kylmästi yhteyden. En jaksa sellaisia miehiä.
      Ikävä
      96
      818
    5. Miesmäinen vanha nainen joka kulkee lastenvaunujen kanssa

      Mikähän kaheli tämä yks kaupungilla karvahattu päässä kulukeva vanha eukko on joka työntää lastenvaunuja. Onhan sitte
      Kuhmo
      13
      751
    6. Molemmat päät

      aivan tulessa😫 Miksi pitää ihmisen tällaisesta kärsiä??? Jos koko ajan pnettaa, niin miksi sitä seksiä ei voi sitten s
      Ikävä
      113
      750
    7. Miltä kaivattusi näyttää?

      Mitä vikoja? jne
      Ikävä
      34
      692
    8. Kasteen merkityksestä ihmiselle

      Jeesuksen hyvä ystävä Nikodemus meni heti Jeesuksen kasteen jälkeen kysymään häneltä kasteen merkityksestä ihmiselle. J
      Kaste
      371
      690
    9. Liikenne onnettomuus

      Luin juuri Ampparista Konneveden kauheasta onnettomuudesta jossa menehtyi 60-luvulla syntynyt mies. Onko kellään tarkemp
      Konnevesi
      6
      670
    10. kukaan ei pakota kasteeseen..

      Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot
      Kaste
      222
      661
    Aihe