Täytyy oikein V*ttu todeta, että suomalaiset yli 40-vuotiaat naiset ovat oikeasti näillä nettifoorumeilla todella huonokäytöksisiä!
Etenkin sellaset niin "stadilaista" olevat savosta muuttaneet juntit ja vastaavat.
Ei tarvi tehdä muuta kuin laittaa asiallisen viestin niin junttimammat ovat heti aukomassa päätään. Enkä ole mikään harmaahapsinen ja ryvettynyt mies.
En todellakaan ymmärrä mitä he hakevat nettipalstoilta!
Alkaa riittämään kun naiset joiden naamt ovat kuin lehmän perseet alkavat mussuttamaan ilman syytä.
Täältä ei löydy mitään asiallisille mieheille.
t. "Stadista"
Etenkin sellaset niin "stadilaista" olevat savosta muuttaneet juntit ja vastaavat.
Ei tarvi tehdä muuta kuin laittaa asiallisen viestin niin junttimammat ovat heti aukomassa päätään. Enkä ole mikään harmaahapsinen ja ryvettynyt mies.
En todellakaan ymmärrä mitä he hakevat nettipalstoilta!
Alkaa riittämään kun naiset joiden naamt ovat kuin lehmän perseet alkavat mussuttamaan ilman syytä.
Täältä ei löydy mitään asiallisille mieheille.
t. "Stadista"
Vastaukset 13
Vanhimmat
Öö, mistäs sinä tiedät miltä nettipalstoilla kirjoittavien naisten naamat näyttävät?
Et kai ole yksi niitä tyyppejä jotka chatissa tuputtaa itseään kaikille naisille vaikka on piilottanut oman profiilinsa niin että ei näy naamaa ja ikääkään ei kerrota... On se hyvä sitten arvostella muiden pärstiä kun ei itse omaansa näytä. Ei ihme jos naiset hermostuvat sinuun.
Klassinen aloitus olisikin kuulunut että: tuolla asenteella...
Mutta tiedän kyllä että eräässäkin chatissa on aika kamalaa väkeä. Ehkä kuitenkin paree valittaa siellä, ei täällä.
P*skapuhetta "jaa:lta" joka kerää jonkinlaisita sympatiaa tekopirteältä olemukseltaan.
On se hiton hyvä, että tollaset BesserWisserit pysyvät ilman kuvallista profiilia ja nysväävät ja kääntävät katkeruuksissaan asiat toisin päin.
Montakohan "kumppania" sinäkin olet muka täältä palstoilta saanut?
Shit on it!
Jaa, on minulla kuvallinen profiili. Yhden sellaisen avulla olen saanut seksiseuraa. Kumppania en ole saanut, koska täällä netissä ei ole sellaisia joista yksikään sopisi täysin kumppaniksi, ja miehiä ei tunnu kiinnostavan seurustelu, vain seksi.
Että on tässä valitettavaa itsekullakin, mutta turha siitä on elämänsä päätehtävää tehdä että katkerana haukkuu vastakkaista sukupuolta. Kannattaa kokeilla omaa sukupuoltaan niin huomaa että ihan on yhtä vaikeaa senkin kanssa...?
Älä hae stadista, yritä muualta maasta.
Yhtään epäasiallista viestiä en miehille ole laittanut, vaikka törkeyksiä on tullut mulle päin. Olen asiallinen alkuperäinen stadilainen.
Netissä kohtaamillani yli 40-vuotiailla miehillä tuntuu olevan hirveä halua laitella viestejä, mutta viestittely ei johda yhtään mihinkään, eikä siihen tule kunnon vuorovaikutusta, koska miehet eivät osoita kiinnostustaan, eivätkä kysy yhtään mitään. Paitsi ne jotka hakevat seksiä.
Viime viikolla sain parikin kertaa eri mieheltä viestin, jossa ehdotettiin tapaamista. Miehen profiilissa ei lukenut juuri muuta kuin ikä, pituus ja paino. Miksi kiinnostuisin? Kun vastasin, että en vielä osaa sanoa, haluanko tavata sinut, koska en tiedä sinusta mitään, kumpikin mies vastasi, että voit kysyä ihan mitä vaan. Hohhoijaa. Jos mies on kiinnostunut minusta, eikö hänen pitäisi olla aktiivinen ja innostaa minut kiinnostumaan hänestä?
Minkälaisia törkeyksiä olet saanut ?
No no, eipäs laiteta erektioita heti ensi syyksi!
Kyllä se on niin että oli mies stadista tai ei niin hormoonit hyrrää kaikinpuolin.
Turha tässä on Stadilaisia haukkua pelkästää panetus**halulutuiksi äijiksi.
Tän maan rajojen sisäpuolella jokaisella äijällä jolla tykki toimii on tietynlaisia haluja. Olipa kotikunta mikä tahansa.
Vai halutaanko tällä palstalla "Häiriöllisiä" miehiä ainoastaan?
Tottakai jos mies on kiinnostunut sinusta niin hän voi heittää tarinaa asiasta.
Mutta jollet vastaa mitään joka johtaisi jatkokeskusteluun niin homma lopahtaa siihen, vai mitä?
Ottakaa nyt naiset edes jonkinlainen osuus keskusteluihin miesten kanssa niin asiat voivat kenties mennä eteenpäin.
Mitä vastata miehelle, joka ei osoita kiinnostustaan millään tavalla? Kirjoittaa vain haluavansa tavata. Miksi kiinnostuisin? Ei tuollaisesta synny mitään keskustelua, en yksinkertaisesti kiinnostu keskustelemaan tuollaisen miehen kanssa.
Jos hän sen sijaan yhdellä lauseella kertoo, miksi kiinnostui minun profiilistani, sen jälkeen kuvailee yhdellä-kahdella lauseella itseään minua kiinnostavasti ja sitten esittää pari kysymystä, vastaan varmasti ja viestien vaihto lähtee luontevasti kulkemaan eteenpäin.
Mistä luulet että heidän huono käytöksensä johtuu ?
> Mistä luulet että heidän huono käytöksensä johtuu ?
Siitä että ovat jo eronneet ja sama pelko tulee taas mukaa kuvioihin.
Miksi ihmeessä ihmiset ei voi kohteliaasti vastata et, ei kiitos kiinnosta?
joskus on tullut sellasia viestejä, et en vaan ole keksinyt enää mitään sanottavaa. Jäänyt sen takia vastaamatta.
Tosi usein tuli: mitäs mimmi tyyppisiä aloituksia. Ei niistä ikinä sen enempää sit irronnut.
Nyt olenkin profiilin piilottanut kun en taas jaksanut kiinnostua.
Olen täysin samaa mieltä, kanders. Todellakin tulee välillä sellaisia viestejä, jotka jättävät sanattomaksi, just näitä mitä mimmi -tyyppisiä, ihan kuin "on ilmoja pidellyt". No voihan siihen vastata "mitäs tässä", mutta ei aina jaksa innostua, varsinkin jos miehen profiili on kuvaton ja lähes sanaton. Useimmiten kuitenkin vastaan, ja kyllähän se viestittely aika pian loppuu, kun eväät ovat noin vähäiset.
Aloittaja pienimunainen reppana,mussuttaja