http://www.kotimaa24.fi/uutiset/kotimaa/8725-lansivayla-viime-vuosi-vaikea-rekisteroidyille-parisuhteille
No eipä ne tietenkään kovin usein kestä. Varsinkin homomiehet vaihtaa paria hyvinkin tiuhaan. Lesbot saattavat kestää kaverimeiningillä useammin. Naisethan ei niin ole tuon sexyn perään, joten kaveriparikin saattaa jäädä henkiin. Miehet hakee aina uutta lihaa.
No eipä ne tietenkään kovin usein kestä. Varsinkin homomiehet vaihtaa paria hyvinkin tiuhaan. Lesbot saattavat kestää kaverimeiningillä useammin. Naisethan ei niin ole tuon sexyn perään, joten kaveriparikin saattaa jäädä henkiin. Miehet hakee aina uutta lihaa.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Yli 10v kestäneitä homojen parisuhteita ei kaiketi ole olemassa paljoakaan Suomessa ?
"Tilastokeskuksen tietojen mukaan parisuhteita rekisteröitiin viime vuonna 333, ja eroja oli 85. Avioliittoja solmittiin 28 408 ja avioeroja oli 13 469."
Luvuista näkee laskemattakin, että prosentuaalisesti avioliittoja on purettu useammin. Lasketut prosentit ovat sitten 25 ja 47. Korjaisitko otsikon muotoon "Heterosuhteet ei kestä" :)
Tietenkään tuosta ei voi oikeasti tehdä mitään johtopäätöksiä mutta tarkoituksesihan oli väittää tuon yhden vuoden tilaston perusteella, että rekisteröidyt parisuhteet kestäisivät avioliittoja huonommin vaikka todellisuudessa luvut kertovat aivan muuta.
"..todellisuudessa luvut kertovat aivan muuta."
Todellisuudessa ne eivät kerro siis mitään, mutta sillä logiikalla jolla uutisen perustella tekstisi loit voidaan kyllä väittää , että avioliitot kestävät huonommin.
Sinä teit uutisesta johtopäätöksiä joita siitä ei voida tehdä. Noin pienessä otannassa 20 parisuhteen lisäys eromäärissä verrattuna delliseen vuoteen menee vielä tilastollisiin vaihteluväleihin.
Pitäisi verrata myös liittoja vain siltä aikaväliltä (2002-2011) jona rekisteröidyt parisuhteet ovat olleet mahdollisia. Tällöin vertailussa olisi edes hitunen järkeä vaikka se ei vielä mitkään tieteen metodeja täyttävä olisikaan.
Harvinaista että miesten heikkous tunnustetaan?
”Miehet hakee aina uutta lihaa.”
Samaa moraalisen heikkouden tunnusti nimimerkki;
”mietintöjäni tästä” ketjussa http://keskustelu.suomi24.fi/node/10814435
23) miehen itsensä takia. Olen oppinut pitkän elämäni aikana että mies on parantumaton mitä naisiin tulee. Jos hemaiseva naispappi on alttarilla, hänen ajatuksensa karkaavat täysin muualle kuin itse asiaan, eikä oikeastaan naisen tarvitse olla edes hemaiseva.2
Monet siveyssäännöt tuntuvat järkeviltä kun ajattelee sen tuota kautta, miehet eivät vain kykene hallitsemaan seksuaalisuuttaan.
Siitä huolimatta että miehellä on tällainen heikkous, moni haluaa että he ovat ylempänä ja päättävissä asemissa. Onko siis näin, että nainen joka osaa tätä käyttää hyväkseen, on miehen himoitsema sekä tällaisen naisen vallan alla? uusfeministit ovat sitten oikeassa…
Si-sä-lu-ku-tai-to? On-ko tut-tu sa-na?
On tiedossa 10-25--- vuotta kestäneitä homosuhteita. Oma homosuhteeni on kestänyt nyt viisi vuotta. Mutta jokainen saa ajatella mitä haluaa, ja yleensä ihmiset ovat valmiita uskomaan homoudesta vain kaikkea pahaa.
Ass to mouth, miltä paska maistuu?