Silmälasien kehykset/sangat

Silmälasiton

Hei!

Millä perusteella valitsette silmälasinne ulkonäön? Vaikuttaako teillä ostopäätökseen sankojen koristelu? Mikä teidän mielessä sangoissa on hienoa ja muodikasta?

1

212

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Laadukkaat sangat

      Haluan kalliin näköiset, hyvin valmistetut sangat. Se tarkoittaa sitä, että niissä on ollut paljon "työstämistä". Pidän muovin ja metallin yhdistämisestä. Sangoissa saa olla mielellään myös useampaa väriä tai rinnakkaisvärejä tai jokin muu harvinaisempi yksityiskohta.

      En pukeudu romanttisesri vaan olen pikemminkin voimakastahtonen, persoonallinen, rohkea nainen, joka pitää aika pelkistetystä linjasta. Sangoissa täytyy näkyä omistajan persoonallisuus, niiden täytyy olla istuvat ja oikean kokoiset.

      Nissen ja Specsavers jäävät pois ilman muuta valinnoistani.
      Edellinen myy vanhanaikaisen oloista perusmallistoa ja jälkimmäinen myy halvan näköistä mallistoa. Olen käyttänyt laseja useamman vuosikymmenen joiden aikana olen oppinut erottamaan laadukkaat sangat halvoista.

      Lisäksi haluan valita myyjän keneltä ostan. Hänen täytyy olla itse tyylikäs ja mielellään vielä hyvännäköiset sangat päässä. Hänen mielipidettään kuuntelen valinnassa, vaikka tottakai minulla on aina omakin mielipide.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      224
      5509
    2. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      132
      5064
    3. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      28
      4878
    4. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      127
      2126
    5. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      404
      1827
    6. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      40
      1690
    7. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      90
      1687
    8. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      14
      1607
    9. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      93
      1333
    10. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      380
      1307
    Aihe