Silmälasien kehykset/sangat

Silmälasiton

Hei!

Millä perusteella valitsette silmälasinne ulkonäön? Vaikuttaako teillä ostopäätökseen sankojen koristelu? Mikä teidän mielessä sangoissa on hienoa ja muodikasta?

1

242

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Laadukkaat sangat

      Haluan kalliin näköiset, hyvin valmistetut sangat. Se tarkoittaa sitä, että niissä on ollut paljon "työstämistä". Pidän muovin ja metallin yhdistämisestä. Sangoissa saa olla mielellään myös useampaa väriä tai rinnakkaisvärejä tai jokin muu harvinaisempi yksityiskohta.

      En pukeudu romanttisesri vaan olen pikemminkin voimakastahtonen, persoonallinen, rohkea nainen, joka pitää aika pelkistetystä linjasta. Sangoissa täytyy näkyä omistajan persoonallisuus, niiden täytyy olla istuvat ja oikean kokoiset.

      Nissen ja Specsavers jäävät pois ilman muuta valinnoistani.
      Edellinen myy vanhanaikaisen oloista perusmallistoa ja jälkimmäinen myy halvan näköistä mallistoa. Olen käyttänyt laseja useamman vuosikymmenen joiden aikana olen oppinut erottamaan laadukkaat sangat halvoista.

      Lisäksi haluan valita myyjän keneltä ostan. Hänen täytyy olla itse tyylikäs ja mielellään vielä hyvännäköiset sangat päässä. Hänen mielipidettään kuuntelen valinnassa, vaikka tottakai minulla on aina omakin mielipide.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      29
      11161
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      52
      8760
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      137
      5415
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      144
      3714
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3618
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      35
      3574
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      40
      3308
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      57
      2628
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      59
      2265
    10. Miltä mahtaa tuntua

      Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
      Tunteet
      30
      1857
    Aihe