FSO polonez 1,3 -90. Hyi helvetti mikä sosialistinen kötöstys!
Rumin omistamasi auto?
Retkuilija
21210
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
vw jetta -83
Citron BX Van
Hyi vittu!
Pienen ulkonäköhaitan sietää, jos uuden auton saa puoleen hintaan verrattuna vastaavaan korottamattomaan ja takapenkilliseen.
Vuonna 1989 BX 16 Van maksoi n. 60 000 mk ja BX 16 Break n. 120 000 mk.
Fiat Ritmo -84, pyörillä liikkuva vikakokoelma ja oikea mulkosilmien äiti.
Oliskohan tipparellu. Toisaalta se oli niin persoonallisen symppis kulkuneuvo, vihreine verhoineen takaosaston ikkunoissa.
Nykyautoista en oikeastaan varsinaisesti rumaa tule mieleen, mutta niin mitäänsanomatton näköisiä ovat Skodat (paitsi Yeti), Kiat, Toyotat, Volkkarit.
Uusi Kia Ceed on ainakin tyylikkään näköinen kapistus. Uusikorinen Avensis myös miellyttää silmää. Skodat taas ovat aika tylsän näköisiä, tuleva Skoda Rapid näyttää ihan 90-luvun tekeleeltä.
Skoda Rapidissa näyttää olevan samaa näköä kuin nykyisessä VW Jettassa.
skoota rapiddi vai rapitti, se uus kulmikas halpahallimalli, se on sikaruma kuten Jeti
Audi 100 CC farmari -86. Ruumisauto johon ei mahtunut ruumis. Isot sileät pölykapselit kruunasivat koko "komeuden". fyfaan.
Fiat Multipla
Eikä kauheen pahasti kakkoseks jää nissan juke
Ethän sinä ole omistanut kumpaakaan.
fiat regata.
Sama.
Saab 900
Ford Mondeo , se eka A-keulainen. Nyt se on ruma kuin mikä, mutta onneksi ne ovat kohta ruostunet pois
Kyllä se on tämä 940 porrasperä. Vetelännäköinen laatikko, jossa on pyörät kuin mikroautossa. Ainoa lohtu on se, että 740 hirveine takasivuikkunoineen on vielä rumempi.
Gorollat vm 2004 lähtien tähän päivään, rumia kötöstyksiä kuin mitkä, tyylittömiä, kapeita ja korkeita. Versotkin lasken näihin mukaan. Hyi! :(
VW Polo 2012
Ferrari 458 italia