Ukrainassa on valtava, miljoonien naisylijäämä. Ukrainan talous on kuralla ja mm. kuulemma opettajille maksetaan jopa vain alle 100 Dollaria kuussa.
Maassa on kymmeniä ellei satoja nettideittikuvastoja joissa kussakin on kymmeniä tuhansia nuoria, hoikkia, koulutettuja, kielitaitoisia, ulospäinsuuntautuneita sexsyjäkin neitoja.
Kaikki samat ammattialat kuten suomessakin, satoja vapata lääkäreitä, sairaanhoitajia, poliiseja, tulkkeka, taiteilijoita ja kymmmeniä muita.
Tyttöjen iät alkavat katalogeissa 19 vuodesta ja lähes kaikille kelpaa ( lähtökohtaisesti ) mies, tietyillä kriteereillä kylläkin 65 vuotiaaseen saakka.
Itse olen kuusikymppinen, kulttuurimatkailusta kiinnostunut eläkeläinen. Tavoitteena olisi löytää nuori, kieli ja valokuvaustaitoinen vielä iloinen ja utelias neitokainen matkatoveriksi ja seurustelukumppaniksikin !
Asuminenkin pääosin Suomen ulkpuolella.
Molemmille pitäisi riittää keskinäinen kunnioitus ja kemia; minä maksaisin ja hän pitäisi nuorekasta tunnelmaa yllä.
Aion lähteä nyt syksylllä pitkähkölle tutustumisturneelle Ukrainaan joko autolla tai ilman.
Olisikohan kenellekkään kokemuksia:
- mitä on odotettavissa
- mistä pitäisi sopia
- mistä ikäluokasta maximissaan valinta
- DAAMIN MAHDOLLISET KK. KUSTANNUKSET !! ( min - max )
Myöhempi naimisiin meno ja perheen perustaminenkin on toki mahdollista !
WinWin !
Itse ajattelen että näin osapuilleen on kautta historian järjestetty naimasuhteet !
Ja nuoret miehet on lähetetty ihmiskunnan loputtomiin sotiin !
MITÄ MAKSAA UKRAINALAISEN NUOREN VAIMON YLLÄPITO PER KK ?
WinWin!
2
210
Vastaukset
- buahahahahaaa
Mitä maksaa ! Hei haloo ukki ! Oletpa epätoivoinen. "Pitämään nuorekasta tunnelmaa yllä (ukki 60 >< neito 20 v)"... Kyllä suomalainen äijä on s-a-i-r-a-s- !
- höpöhöpö!
Ihan saman verran kun minkä tahansa naisen tai vaihtoehtoisesti miehen ylläpito..
Mutta toisaalta alkuperäinen nyt ihan tosissaan kyselee :-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit365264Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3994531Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483819KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1423019Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku112510Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182048Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511992- 1231910
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241459