Varhaisjakelu

jakaja35v

Onko kaikkien jakajien reitit nykyään mitoitettu niin, ettei stop-merkkien kohdalla kerkeä pysähtymään tai vyötä kerkeä käyttämään, kun autosta pitää juosta ulos tarvittaessa vähän väliä? Ylinopeus ( 20-50kmh kokoajan) ja rappujen juokseminen ovat tietenkin myös itsestäänselvyyksiä. Nämä seikat tekevät piirien jakeluista ajoissa mahdollisia.
Opastin viime yönä harjoittelijaa, joka kummaksui kovasti meidän toimintaamme ja ihmetteli että onko jakotyö tosiaan aina tälläistä.. Onko se muillakin?

2

491

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ho there clop

      On. Surkuhupaisaa kuinka itella mitoittaa piirinsä mahdollisimman isoiksi jotta palkkaa tarvitsisi maksaa mahdollisimman vähän ja samaan aikaa tohottaa kuinka pitäisi ajaa nopeusrajoitusten mukaan, ei kevyen liikenteen väylillä, käyttää turvavyötä koko ajan lyhemmilläkin matkoilla, sammuttaa auto ja ottaa avaimet mukaan aina kun nousee autosta ulos jne jne... Buahaha! On helppoa laskea toisten palkkoja ja vaatia mitä älyttömimpiä asioita. Se jos mikä ei vaadi yhtään mitään. Paitsi moraalinpuutetta.

    • 87k

      Ei ole, reitit on mitoitettu niin että lepposalla tahdilla ehtii.

      Jakoautot ilmoittaa omalle koneelle kun lähtee lenkille ja toisen kerran kun on kaikki lehddet ulkona jättöpaikalla.

      Sinä taasen soitat firman numeroon, ja annat koneelle kuljetuskoodin kun lähdet jakamaan ja koodin toisen kerran kun olet valmis

      Näin tiedetään kokoajan "missä menet" eikä muiden viivytykset haittaa sinua lainkaan, eli jos jakoauto on tunnin myöhässä, saat sinäkin olla tunnin myöhässä jne.

      Lisäksi ne näkee kesuksessa aina lenkin pituuden suhteesa jaettuihin paikkoihin, ja näissä ajoissa esim 10 minutin heittely on ihan ok

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      165
      1434
    2. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      705
    3. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      87
      667
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      558
    5. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      516
    6. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      506
    7. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      480
    8. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      112
      473
    9. toivottavasti kohta jo kohdataan

      😍😍😍😍😍 sinua olen odottanut varmasti koko elämäni
      Ikävä
      25
      473
    10. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      46
      460
    Aihe