Siis ongelma on se,että viime kesänä minulle ilmestyi huulien yläpuolelle tummat jäljet. Aivan kuin viikset mutta viiksikarvoja siinä ei ole. En tiedä mistä ne ovat tulleet mutta näyttää aivan kuin minulla olisi viiksiä.
Kysyin lääkäriltä että mistä ne ovat voineet ilmestyä ja hän kertoi että syömäni lääkitys(mieliala) voi kiihdyttää karvankasvua. No mutta kun ongelma on se etten ole millään tapaa karvainen nainen,hyvä kun säärikarvatkaan kasvavat eikä tosiaan tuossa huulen ylöpuolella ole karvoja! Kerran kokeilin ja ajoin ne pienet ihokarvat pois mitä siinä nyt oli mutta tummat jäljet ovat siis ihossa.
Osaisko kukaan sanoa mistä tuo johtuu ja miten peitän ne/poistan ne :(
Miten peittää..
viiksenvarjot
1
146
Vastaukset
- .........
Kyseessä lienee ns. maksaläikät eli iho on pigmentoitunut tuolta alueelta. Poistamiseen voi kokeilla poistoon tarkoitettuja tuotteita (mm. Arbutin) mutta todennäköisesti kunnollisen tuloksen saa vain ammattilaisen hoidossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2172889
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1302856En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.791826Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va771447Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k2371362- 471108
- 991021
- 111899
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka6853- 46843