opteamistä mielipiteitä.

Jdkfjd

Haluaisin tietää mielipiteitänne opteam firmasta. Itse olen heidän palkkalistoille ja itse olen ollut tyytyväinen. Esim. jos he soittavat ja pyytävät töihin tunnin varoitusajalla ja joudut kieltäytymään koska tiedät ettet ehdi paikalle ajoissa, et joudu niin sanotusti pinon alimmaiseksi. Ainoa huono puoli minusta on se että joudut heräämään aamulla aikaisin ja odottaa nahdollista puhelua töihin jota ei välttämättä tule.

3

219

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sdhgksdgksg

      Minäkin olen ollut ihan tyytyväinen. Vuoroehdotuksia tulee itselleni myös hyvissä ajoin päiviä ennen, joten aina ei joudu aamuisin puhelinta kyttäämään. Silloin tällöin tietysti hälyttävät samana päivänäkin töihin, mutta menen töihin kun ehdin ja maksavat sen mukaan sitten palkan.

      Paljon tällä palstalla tunnutaan haukkuvan näitä vuokrafirmoja, mutta ainakin Opteamilla homma pelaa ja vuoroja riittää ihan mukavasti. Parempihan se on tehdä vuokrafirman kautta jotain keikkatyötä, kuin kotona makoilla työttömänä vaikka joka kuukausi ei isoa palkkaa saisikaan. Ja itse ainakin tykkään, kun on vaihtelevia työviikkoja ja saa itse vähän määrätä milloin on työssä ja milloin ei.

    • opteamilla

      Tosi tyytyväinen itsekin ollut. tuntuu että ne jotka näitä firmoja haukkuu on itse kussut asiansa ja täällä sitten nimettömyyden turvin laittaa syyn firman piikkiin..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe