olevasta artikkelista"Lääkärit ymmällään ja ihmettelevät, mikä sairaus naisella". Nimittäin astmaan määrätyt steroidit aiheuttivat naiselle pahan allergisen reaktion ja hänen ihoonsa tuli pahoja rakkuloita ja ihopaukamia, hänen kävelykykynsä meni joksikin aikaa samoin kuin hän joutui joksikin ajaksi vuodepotilaaksi. Nyt naisen ihoon kasvaa kynsiä. Tätä nimitetään OUDOKSI SAIRAUDEKSI. Kysymyksessä on vahvojen steroidien aiheuttama haittavaikutus. Kauniisti kuvattu, un puhutaan jälleen sairaudesta.
Kaikki lääkkeet aiheuttavat haittoja ja toisten ihmisten reaktiot lääkkeiden haittoihin ovat voimakkaammat kuin toisilla. Lääkäreillä on vaikeuksia ja erilaisia tabuasioita, jotka peitellään. Nyt siis peitellään steroidien haittoja liian suurilla annoksilla ja kerrotaan silmät kirkkaina, mikäköhän sairaus kysymyksessä olisi. Naurettavaa mutta totta!
Kaikki lääkkeet aiheuttavat haittoja ja toisten ihmisten reaktiot lääkkeiden haittoihin ovat voimakkaammat kuin toisilla. Lääkäreillä on vaikeuksia ja erilaisia tabuasioita, jotka peitellään. Nyt siis peitellään steroidien haittoja liian suurilla annoksilla ja kerrotaan silmät kirkkaina, mikäköhän sairaus kysymyksessä olisi. Naurettavaa mutta totta!
Vastaukset 1
Vanhimmat
Mistä lehdestä? Laittaisitko linkin, kiitos!
Itse tarvitsen steroideja, tosin en astmaan, mutta toiseen sairauteen. Kaikki tietävät että lääkkeillä on sivuvaikutuksia.