Lääkärit ei usko (NEUTROFIILIT, HENGITYSVAIKEUDET, NEUROLOGISET)

Heku.

Viime syksynä alkoi elämäni rankin kausi, oma helvettini. Aloin iltaisin nukkumaan mennessä huomata pistelyä, puutumista yms. raajoissa. Muutamassa päivässä alkoi kova vihlova päänsärky, niskat oli jumissa hieman mutta päänsärky oli kammottavaa, terävää, vihlovaa.. Oireet jatkuivat kuukausia, päänsärky helpotti aikaa myöden.. Pään magneettikuvan jälkeen lääkäri sanoi että mitä lie.. Luulotautia. Sitten tuli näköhäiriöt, silmät on täynnä mustia pisteitä, samentumia, toisella silmällä näkee kaiken vaaleampana, sinertävämpänä, punertavana tms, mustat pisteet liikkuu yleensä näkökentän vasemmalla puolella.. Olen väsynyt ja voimaton, epätoivoinen. Ei jaksa enää. Päätin pärjätä oireideni kanssa, tottua näköjuttuihin, silmälääkäri sanoi että onpas poikkeuksellisen paljon lasiaissamentumia, ei muuta diagnoosia.

Alkoi kuukausi sitten kovat nivelkivut, kolotukset, vilu.. Ajattelin; olen luulotautinen. Olo tuli sietämättömäksi.. Menin lääkäriin, lääkäri laittoi suoraan keskussairaalaan.. Verikokeet, trombosyytit matalalla, diffi leukosyyttivoittoinen, neutrofiilit 0,4 (viitearvo 1,5-6,7). Veriarvot palautuivat viikossa, välillä peloteltiin jopa leukemialla.. Sanottiin, olet terve, mene kotiin.. Menin kotiin, viikonpäästä tarkastusverikoe, neutrofiilit taas 0,7.. Muut ok.. Muutaman viikon seurantaa.. Nyt leukosyytit koholla, neutrofiilit matalalla.. Olo on voimaton ja pelko suunnaton, verikokeissa oli tymidiinikinaasi 78 eli koholla.. Puhuttiin että voisi olla virusperäistä tämä oireilu.. Mutta miksi jatkuu näin kauan? Voiko aikaisemmatkin oireeni pohjautua tähän kaikkeen.. Nyt on muutaman päivän ollut hengenahdistusta, tänään jo ihan polttanut keuhkoja ja on niin raskas hengittää.. Johtuuko stressistä, kuvittelen.. Mä en jaksa enää, en vaan oikeesti jaksa. Luulotauti, leukemia, "ei tiedetä mitään" -lääkärit.. Kun mä en jaksa enää uskoa, miksei kukaan löydä mitään syytä. En jaksa enää.

0

370

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Ootko nainen noin mustis musta

        Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
        Ikävä
        89
        7259
      2. Sen kerran kun siellä käyn

        Voisit olla paikalla💚💛☘️
        Ikävä
        35
        3841
      3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

        Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
        Ikävä
        45
        3440
      4. Kauan säkin jaksoit

        Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
        Ikävä
        40
        2572
      5. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

        Tämä on ilon päivä 😊
        Kotimaiset julkkisjuorut
        209
        2433
      6. rakastan sinua!

        Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
        Ikävä
        41
        2372
      7. Sä olet nainen kuuluisa..

        ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
        Suhteet
        123
        2266
      8. Miksi kaipaat

        Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
        Ikävä
        29
        2179
      9. Mietin tässä T....

        Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
        Suhteet
        24
        1888
      10. Siis hetkonen

        Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
        Ikävä
        41
        1846
      Aihe