Nato-kopteri putosi, useita kuollut!

Amerikkalainen nato-teknologia näytti jälleen onnettomuusalttiutensa, nyt Afganistanissa.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2012081615963243_ul.shtml
10131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Jahas taitaa olla jallu pullon korkkaus edessä!

Äänestä

Kehnoa on sotaromunsa mutta niin on lentäjänsäkin, useasti eri huumeiden vaikutuksessa lentelevät.

Äänestä

Onneksi mitään arvokasta ei menetetty.

Äänestä

Niin se vaan on että sitä ihmiset ovat sorrettujen puolella eli afganilaisten jotka puolustavat omaa maatansa ryöstäjä ulosusalaisilta.

Mitään sotia ei olisi jos ulosteusa ostaisi rahalla toisilta öljyt ja malmit ja jäisi kotimanterelleensa niin kuin tekee muutkin.

Mikä hiton oikeus niillä on tehtailla valheiden turvin sotia ja ryöstää toisten maat ja langettaa viellä mahti velat ryöstämänsä maan päälle eli tekee niistä velkaorjia?
Sitten kutsuu tätä sairastapaskatoimintaa "vapaan maailman demokratiaksi"?!?!!

Myös tänään Irakissa kuoli taas 30ihmistä,sitäkö se "vapaan maailman demokratia"teettää vai?

Äänestä

Kyllä se lämmittää mieltä kun terroristien ohjaama kopteri putos ja oman maan puolustajat laittoivat ne kylmäksi.

Äänestä

Pidetään peukut pystyssä jotta siinä meni tosimies alas!

Äänestä

Hienoa että terroristi jäteläjä jenkkejä on nyt vähemmän maailmassa!!

Äänestä

en iloitse jenkkien kuolemasta mutta jos kerran ovat niin sotahulluja ni tässä on lopputulos sotimisesta, pysyisivät kodeissaan ja kattoisivat telkkarista Fox Newsiä ni ei ois tätäkään onnettomuuta tapahtunut!

Äänestä
  • siinä tapauksessahan Osama Bin Laden kouluttaisi terroristejaan edelleen Afganistanissa.

    Onko pojulla unohtunut miksi Afaganistaniin alunperin mentiin?

    siis liittouma meni...Neuvostoliittohan kaiken aloitti 1979. Onneksi siitä alkoi myös Neuvostoliiton alasajo.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Antivainolainen kirjoitti:

Amerikkalainen nato-teknologia näytti jälleen onnettomuusalttiutensa, nyt Afganistanissa.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2012081615963243_ul.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu