Olen tänään menossa ensimmäisseen kassavuorooni opteamillä. Vuoro on niin sanotusti harjoitteluvuoro. Haluaisin kuulla miten muille opteamiläisillä on tuo eka vuoromennyt. Olen niin hermona etten saanut viime yönä kunnolla nukutua. Onneksi huoro on vain 4 tuntinen.
Ensimmäinen kassavuoro opteamillä
3
424
Vastaukset
- tsemppiä!
Sitä ei kannata jännittää ollenkaan, sinut opastetaan kädestä pitäen ja itsellä meni ainaki tosi hyvin vaikka tottakai vähän jännittää uusi tilanne. Riippuu tietty varmaan paikasta mihin menee, mutta kun menin kauppaan, niin ilmoitin vaan että on mun eka vuoro ja että vähän jännittää, nii oli tosi ystävällisiä ja neuvoi kärsivällisesti kaikessa.
- IikÄäkIik
Eka vuoro takana ja omasta mielestä meni hyvin, mitä nyt muutama kerta joutui infosta korjaamaan kuitteja. Vaijeeta sanoa kun ei ole vartailukohtaa ja kaipa sen sitKaikkten tietää kunnes kassatasketaan. Itselleni jäi ainakin itsevarmempi ja hyvä fiilis. Kerta pari vuoroa lisää niin kyllä se siitä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2733401Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1031693- 681259
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra1991087Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is1991071- 581051
Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:511000- 63971
- 42827
- 51815