Kun ihannemies ei ole prinssi Uljas

N18v

Miehet valittavat että naiset pitävät vain pitkistä, lihaksikkaista, menestyvistä miehistä. Naiset valittavat että miehet pitävät vain isotissisistä blondeista. Nyt kuulisin mielelläni muitakin mieltymyksiä ja mielipiteitä, sekä naisilta että miehiltä (sekä naisista että miehistä), vaikka tämän tälle palstalle nyt heitinkin.

Oma ihannemieheni on mukava, mieluiten hieman ujo (en pidä äänekkäistä tai machoilevista miehistä), ja plussaa olisi yhteiset harrastukset, kiinnostuksenkohteet ja huumorintaju. Ulkonäöllisiä seikkoja listatakseni ihannemieheni olisi erityisen lyhyt TAI erityisen pitkä, kropaltaan normaali tai tukeva; halattavan kokoinen. Hiusten pituudella ei ole väliä mutta väri mieluiten tummanruskea tai musta. Pukeutumistyyleistä minua sytyttää eniten raskaampi tyyli, mutta kaikki käy. Ihannemieheni kanssa voisin käydä bändien keikoilla ja pelata yhdessä iltaisin videopelejä.

Millainen on SINUN valtavirrasta poikkeava ihannemiehesi tai ihannenaisesi?

3

235

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • möhömaha

      Mä olen lyhyt 166cm ja tukeva. Aletaanko seursutelee?

    • Käytä mieluummin jotain muuta sanaa kuin ujo, esim. rauhallinen. Ujokin voi olla äänekäs ja/tai machoileva tutussa ympäristössä. Etkä kuitenkaan haluaisi oikeasti ujoa miestä, koska ujon kanssa sinun pitäisi olla se joka tekee ensimmäisen liikkeen.

    • ....................

      Poikaystävässäni tykkään mm. näistä asioista:
      - söpöys. toisaalta on myös miehekäs kun urheilee.
      - ujous. ollaan vähän samanlaisia, viihdytään kahdestaan eikä porukoissa.
      - huumorintaju ja hassuttelu
      - järkevä ja fiksu
      - pehmeä iho :D
      - pörröiset hiukset, niitä on kiva silittää
      - ei juo eikä polta
      - osaa tehdä ruokaa ja siivota

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      153
      2885
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      281
      2576
    3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      45
      1652
    4. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      38
      1510
    5. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      37
      1369
    6. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      122
      1246
    7. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      108
      1173
    8. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      15
      1105
    9. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1053
    10. Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla

      Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La
      Lieksa
      62
      1010
    Aihe