treffit ja sänkyyn

monensilla treffeil eksytte sänkyyn...ja onko suhde /tapailu jatkunut vielä....
9691
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Jos käyn naisen kanssa treffeillä niin en eka kerralla sänkyyn ja yleensäkin käyn naisen kanssa treffeillä vaan sen vuoksi että näyttäydyn muille naisen seurassa. Muutamat treffit saman naisen kanssa, ehkä seksiäkin mutta ei välttämättä.
Miehen kanssa yleensä eka treffit johtaa seksiin, ei välttämättä sängyssä.
M M treffeillä se jotenkin luonnollista että seksin vuoksi tavataan. Eikö? Varmaan n n sama juttu?
Ja tapailu ei välttämättä jatku, sekin aika selvä jo etukäteen. Ja ei mitään suhdetta ainakaan tapana luoda.

Äänestä

Yks nainen halus sängyyn toisilla treffeillä vaikka itse en halunnut. Ensin se vei mut rannalla jossa oltiin pari tuntia ja sit se pyysi kahville kotiinsa. Siinä vaiheessa kun pyysi kotiinsa, tiesin et se haluu sängyyn

Äänestä

Ekoilla... ja naimisiin päädyttiin (ollaan edelleen 15 v myöhemmin).

Äänestä

Neljänellä tapaamisella "eksyttiin" sänkyyn. Suhde kesti 2kk.

Erään aikaisemman treffikumppanin kanssa mentiin sänkyyn ekalla tapaamisella ja siitä ei suhdetta muodostunut.

Äänestä

Viimeksi toka treffeiltä sänkyyn. Suhde kesti puolitoista vuotta.

Äänestä

En ole kertaakaan eksynyt sänkyyn.

Treffaillessa sänkyyn päätymisen tapaamiskerrat ovat vaihdelleet ensimmäisestä johonkin kymmenenteen, jos niin pitkälle päästiin. Aikuiset ihmiset päättävät itse asioistaan ja juuri nämä ovat niitä kommunikointi- ja toimintatapa-asioita joista ei voi etukäteen tietää.

Nykyiseni kanssa olimme yhdessä yötä kolmansien treffien jälkeen. Sillä tiellä ollaan neljättä vuotta.

Äänestä

1-5 väliin nuo sijoittuvat. Sillä kuinka nopeasti sänkyyn on eksytty, ei ole ollut mitään vaikutusta itse suhteeseen. Ainakin tietyn tyyppiset naiset päättävät hyvin nopeasti haluavatko treffailun etenevän johonkin vai eivät.

Äänestä

Useimmiten 2-3 treffeillä, en koskaan ekoilla. Suhteen jatkuvuus ei siitä ole koskaan riippunut, suhteet on kestäneet mitä on kestäneet. Pitin nettideittailu kesti 3 vuotta.

No, ehkä kerran kun mies oli täysin törppö sillä alueella, eli ei juurikaan iloa, suhteemme loppui. Siksi on hyvä sekin puoli pikaisesti testata.

Äänestä

Viimeksi kolmansilla treffeillä sänkyyn kaksi vuotta sitten ja suhde jatkuu edelleen tosin nyt jo vakituisena parisuhteena.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nainen vm 78 kirjoitti:

monensilla treffeil eksytte sänkyyn...ja onko suhde /tapailu jatkunut vielä....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu