Oli Kiinalöainen neitonen..kaunis kuin nukke ja kauniita ja huom! TUMMAVERIKKÖJÄ koko kärkikaarti..no Suomi ei taaskaan pärjännyt mutta arvasihan tuon..
Miss Maailma..
silmäniloa
18265
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Oho..Siis Kiinalainen :D
Kyllä on kaunis..täytyy myöntää.Suomaalien ja Ruotsalainenkin missi niin pliisuja noiden upeiden naisten keskellä :(
NIINKÖ
NIIN!
Niin juuri niin. Tummuus näyttää olevan valttia missikisoissakin. Tummat piirteet on kieltämättä näyttävät. Ei Suomi taaskaan menestynyt, eipä tuo kyllä mikään ihme ole. Ei Suomesta tule maailmanluokan kaunottaria, nättejä kyllä mutta se ei riitä.
Kuka Suomen ehdokkaana oli?
Sabina Särkkä, viitsikin edes sillä naamalla mennä sinne, hiukset ja kroppa nätit mutta se naama...Sen sijaan Jos miss universum kisat järjestetään niin Sara Chafakilla jopa voisi olla mahdollisuuksia, on kuitenkin kaunis jopa kansainväliselläkin tasolla.
Minkä vuoksi Särkkä seisoo hiukan kallellaan ,ihme tyyli?
Lie joku ihme missiposeeraus joka on jäänyt päälle...
Toihan oli ihan tavis.
Pakko sanoa että Sabina S.oli todellakin kaukan iltalehden mainitsemasta barbiesta..
Samaa mieltä. Mielestäni yksi kauneuden tekijöistä, etenkin misseillä on kaunis hymy. Jos ei ole kaunista hymyä, niin vaikea pitää sellaista naista kauniina. Sabinan Ns. Hymy muistuttaa irvistystä. Karmeaa katseltavaa, ihan kuin hänen naamansa olisi kuin jollakin vahanukella, jähmettynyt tuollaiseen virneeseen. Miss Suomien taso on laskenut viime vuosina rajusti. On menty huonompaan suuntaan koko ajan. Ei Suomi ole enää vuosiin menestynyt kansainvälisissä kisoissa, eikä mikään ihme kun Misseiksi valtaan tuollaisa perusnättejä naisia. Ei ne ole kansaivälistä kaunotartasoa.
Ei Suomen kannata jatkossa enää "nällä" tavismisseillä osallistua koko kisaan..
Juuh..Eipä Suomalaisilla ole asiaa kärkikolmikkoon eikä edes loppufinaaliin.Me ollaan niin tavallisen näköisiä jotta nuo upeat timmaveriköt ja lapsesta asti misseiksi valmennettu ruokavaliota ja stailausta myöten..(puhumattakaan kauneusoperaatioista..)
"..(puhumattakaan kauneusoperaatioista..)"
Pärjäisiköhän suomalaiset operoidut "kaunottaret" kuten Kalinaiset/ Aitolehdet sun muut tuolla?
Eivät pärjäisi koska Suomalaisilla on niin paskat geenit (pahoittelen kielenkäyttöä) että ei siinä edes plastiikkakirurgialla päästäisi lähimainkaan samalle tasolle maailmanluokan kaunottarien kanssa. Nuo operoidut missit ovat luonnostaan kauniimpia kuin Suomalaiset ja operotuina ja laittautuneina vieläkin kauniimpia. Siinä jää Suomi ilman sijoja.
Suomi naiset ei menesty vit.tumaisen ja tylyn luonteensa takia. Kiinalainen tai muu maalaisilla ei ole ennakkoluuloja ja ne on suvaitsevaisia mukavia naisia kaikkia kohtaan. Naisilta tarvitaan muutakin kuin kauneutta ja suomi naisilla ei noita ominaisuuksia ole, joten onko se ihme jos ei menesty.
Aishwarya Raita miksi peittää paita
Vaan eiköhän se noiki, varsin hyvin maita. Sama vaik on saita, eikä meikkii laita, vaikka leikkis haita, tekis mieli naita.