Linholm Group on kiskurihintainen liike, joka houkuttelee vähävaraisia ylivelkaantumaan. Autot ovat Sulan alueen kalleimpia, sillä korko- ja käsirahakikkailut pannaan auton hintaan extrana. Asiallisia liikkeitä on mm. Autotalo 2000 ja Sulantie yhden tuontiautoliikkeet ja eräät pikkuliikkeet.
Linholm Group, kiertäkää kaukaa.
Tietäjä
104195
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Sulan alueella ei ole mitään Linholm Group -nimistä yritystä.
lin = pellava, lind = lehmus, holm = saari (ruots.)
Taidat puhua Lindholm Groupista.
olitpa kuitenkin äärimmäisen terävä ja päättelykykyinen, kun keksit mistä yrityksestä on kysymys
niin paha? Miten lindholm group rahottaa autot? onko kyseessä vain yksi laina, vai luotottaako lindholmi käsirahan ja joku rahoitusyhtiö loput?
eikä ne varmaankaan hirveän kalliita autoja anna ilman käsirahaa.. varmaankin joku 15000e on kattona
Miksi???
nohei! tuossahan olikin todellinen tietopaketti.. eli minkätakia ko. firma pitäisi kiertää kaukaa? eipä ole mitään todellisia syitä näkynyt vielä.. ja se, että ottavat kiskuri korkoja tms. ei käy syyksi.. sillä se ei ole tyhmä joka pyytää vaan tyhmä joka maksaa..
eli älkää jaksako haukkua firmaa ellei teillä ole todellisia syitä sille..
Voi vittu, että olet fiksu. Taidat olla juuri sieltä paskahousujen pesästä.
minä en ole fiksu, en olisi millään keksinyt, että linholm'ista tuusulassa kirjoittava tarkoittaakin lindholm'ia. Onneksi tällaisia oikeinkirjoittaja-korjaajia on olemassa. Kiitos sinulle.
Vieläkö firma on toiminnassa?
Jos liikkeen nimi on ulkomaalainen niin saa anteeksi kaikki kirjoitusvirheet, itse suosin suomalaista ja ostan sieltä missä ainakin liikkeen nimi on suomalainen.
Menikö konkkaan?