Jalkaväkimiinojen hävitys alkoi

http://yle.fi/uutiset/jalkavakimiinojen_havitys_alkoi/6264648

Valtiojohdon päätöksestä ollaan nyt niin humaaneja, että ajetaan Suomen puolustuskyky alas. Rauhan maailmassa ei pyssyjä tarvita.
1498
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

katoppa euron kolikkoa ni siinä näkyy Suomen uudet rajat

Äänestä
  • kykenee miehittämään Suomen helposti, siinä miinat eivät ole este, vaan vain pieni hidaste. Ukkoa tulee kuin meren mutaa idästä laivoilla ja lentokoneilla heti ohjusten perään, ja mitään emme voi.

    Äänestä

Miinojen sijaan olisi kannattanut tuhota nato-hornetit. Tulevat nimittäin erittäin kalliiksi, eikä niillä puolustussodassa ole juurikaan käyttöä, jos pakoon pötkimistä ei lasketa mukaan.

Äänestä

Vihr vas kädenjälki näkyy vahvasti.

Äänestä

Hyökkäävällä "ryssällä" ei ole nykyään aikaa polkea miinoja mettässä, on se nykysota vaan niin kiireistä hommaa.

Ohjuksia tulloo, lekoja ja hekoja ja sukoja, niitä tulloo niin maan perskuleesti, äijiä tippuu taivaalta ja rantoihin tulloo paattia paatin perään, joista tulloo lisää äijiä, jopa se kuuluisa sadasyhdestoista......ei veikkonen ei ne enää mettässä kulje

Äänestä

tyhmä avaaja. Venäjän asevoimat pääsisi tänne muutomassa tunnissa.
Jalkaväkimiinan osaa pioneeri ja sissi tehdä ihan itse. Sinä et osaa, kuin kussta pikkareihisi, pissis.
HAH HAH HAH HAH HAH HAAAAAAAA !

Äänestä


  • korjaan.. kirjoitti:

    siis Palasma, ei blasma.
    jååpajåå..

    Äläpäs sinä homo-hurri korjaaa toisten nimimerkkien jutuja!

    t. avaaja

    Äänestä

  • voi sinua ryssän kätyri, ei se noin ole.EIväthän ne päässeet talvisodassakaan tänne asti. Palan matkaa vain ja niitä kaatui kuin heinää.

    Ja nykysodan käynnissä ei mies vahvuus enää paina niin paljon, vaan aseet ja muut alan vermeet, eikö se silloin ole Suomen etu.

    Äänestä

Viekää miinat ruotsiin. Pari IIIKKÄÄÄÄÅÅÅÅÅ homoa jos lentää ilmaan, niin sitten olisi pari syytä pakkoruotsia vähemmän lukea, ja säästäisimme enmmän!

Äänestä

Voi kuin räjäyttäisivät samalla tämän epäonnistuneen päätöksen hyväksyjät tuhannen pilun päreiksi. En jäisi itkemään esim. Tavja Havosen kohtaloa.

Äänestä

Tämä on järjetöntä. Ei noiden tuhoamisessa kannata kiirehtiä. Nyt vain asia vireille että erotaan tuosta turhasta ottawan sopimuksesta ennen vuotta 2016 ja voidaan ne säilyttää. Ei suomen kannata osallistua tuollaisiin itselle epäedullisiin kekkulisopimuksiin stna. Ns. "korvaavat" järjestelmät maksavat miljardeja ja on huonompia maan puolustukseen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tervetuloa Venäjä kirjoitti:

http://yle.fi/uutiset/jalkavakimiinojen_havitys_alkoi/6264648

Valtiojohdon päätöksestä ollaan nyt niin humaaneja, että ajetaan Suomen puolustuskyky alas. Rauhan maailmassa ei pyssyjä tarvita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu