Hei vaan!
Täällä olisi yksi parikymppinen surinasussu Keski-Suomesta vailla saman henkistä seuraa. :) Aattelin tätä kautta kysellä josko teitä täältä löytyisi.
Itse olen vielä aika tuore tapaus rockabilly meiningeissä. Jenkki autot mua on pienestä pitäen kiinnostanu ja nyt kun reilu vuosi sitten saatiin tuo oma lotjake pihaan niin olen myös ruvennut enemmän tutustumaan fiftari henkeen ja tyyliin.
Pukeudun ihan normi kuteisiin arkena, mutta juhliin lähtiessä on tukka laitettava tötterölle ja yritettävä olla muutenkin nättinä. :) Musiikista sen verran, että kuuntelen ihan perus Elvistä, Ganesia, Stray Catsia yms. tämmöisiä tunnetuimpia, mutta sillon tällöin aina löydän uusia artisteja, joista en ole ennen kuullutkaan. Tällä hetkellä uusin löydökseni on Robert Gordon.
Olen rauhaa rakastava levoton sielu, joka etsii elämäänsä aina kaikkea uutta ja jännää. En halua vielä asettua aloilleni vaan haluan kokea ja nähdä, mitä maailmalla on annettavaa. :)
Tämä kesä minulta meni lähinnä kotona rockabillyä kuunnellen, mutta saisinko sinusta ensi kesäksi kaverin erilaisiin tapahtumiin tai jopa ihan oikean ystävän? Iälläsi, sukupuolellasi, ulkonäölläsi tai millään muullakaan ulkoisella seikalla ei ole väliä. Lätkäise vaikka tänne viestiä, jos olet kiinnostunut tutustumaan niin vaihdetaan vaikka aluksi sähköpostiosotteita. Kiitos ja kumarrus!
Seuraa? :)
Surinasussu90
3
207
Vastaukset
- Maltais
täällä ei ole kun hulluja, teeppä vaikka facebookiin tai googleen haku Roketsuvoorum. voit mahdollisesti tavata muitakin. rock on!
- Surinasussu90
Ooo, kiitti tiedosta!! :)
- peräkylän elvis
roketsuvoorumin ilmoitukseesi ei pysty vastaamaan. Ihan vaan tiedoksi, yritin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2343992Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1232307Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996- 1411461
- 77929
Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein127927Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!37920Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!330849Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8847J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti
Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl61756