Teetkö aloitteita

Ihastunut Kyöstix

vai odotatko aina että ne tehdään sinulle?

15

268

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mr Groove

      Totta kai teen aloitteita; keskusteluun, joutavaan jutteluun, yms. Muuten elämä olis aika tylsää.

      • Kyöstix

        Hain nimenomaan tuota.


    • rumamies

      Tein joskus, mut huomasin et aloitteen tekeminen oli ihan turhaa joten lopetin.
      Rumalla ei ole jakoa...

    • Kyl sitä sillon tekee jos on mielenkiintoa ja jotain asiaa jne. Mut joskus myös odotan toisen aloitetta. Riippuen tilanteesta, hankala sen kummemmin selittää.

    • mustispeppers

      Kyllä mä tässä aiemmin tein, nyt olen niistä luopunut. Aina kun pakit saat, se syö naista :(

      • Delight*

        Ei kannata luovuttaa vielä, vaikka pakkeja saisikin. Eihän sitä muissakaan asioissa voi joka kerta onnistua. Kyllä jossain välissä joku sopiva mies ilahtuu sinun aloitteestasi.

        Ja siis, kyllä. Olen itse aloitteellinen sekä parisuhteiden etsinnässä, että muutenkin elämässäni. Kotona istumalla ei saa mitään aikaan, ja kukaan ei sielät kotoa tule hakemaankaan.


    • Siis

      Kyllä, mm taloyhtiön yhtiökokouksessa tein aloitteen, että kiinteistönhuoltofirmaa vaihdettaisiin johonkin toiseen joka tekisi hommansakin.

      • ..

        Tämä ei ole vanha vielä seuraavallakaan kerralla :D


      • rt5sdfg

        No syntyikö sulle suhde siitä aloitteesta?


    • Pari oon tehny, mutta jotenkin en uskalla enää...humalassa ehkä enemmän..vai olikohan noi parikin humalassa..

    • Mr Groove

      Kun tuota oikein mietin, niin en varmaan tee aloitteita siinä mielessä. Menen toki juttelemaan ihmisten kanssa sukupuolesta riippumatta. Oikeastaan aika harvoja on ne kerrat, jolloin olen kokenut tehneeni ns. aloitteen. Olen varmasti maaiman huonoin iskemään, mutta toisaalta sillä ei ole mitään väliä, en halua olla mikään iskijä tai panomies. Joskus vaan huomaa juttelevansa tai tanssivansa tai molempia intensiivisemmin jonkin todella kiinnostavan naisen kanssa ja luonto hoitaa loput.

      • Hupsista...

        Se vain tapahtui. Armoitettu on se mies, joka pystyy kokemaan tämän naisten tilan.


    • carambola87a

      Hankin vihdoin sen todistuksen kyrpäni pituudesta paksuudesta erektiossa ja kannan sitä nykyisin mukana, se antaa hyviä jutunaiheita baarissa.

    • nöösi_poika

      Teen aloitteita. Viimeisen 16 kuukauden aikana jokainen aloitteeni on johtanut pakkeihin. Sitä ennen olin hyvin passiivinen, enkä tehnyt aloitteita.

    • Minun ei tarvitse konkreettisesti tehdä aloitteita. Nuorempana, kun kohtasin mielenkiintoisia naisia, kävin aloiteprosessin ensin mielessäni läpi. Sitten kun olin päässyt lopputulokseen, saatoin ryhtyä käytännön toimiin, eli jatkoin elämääni kuin en ketään olisi kohdannutkaan. Nykyään toki jätän varsinaisen prosessin läpikäynnin väliin, koska lopputulos on itsestäänselvä.

      No, vitsit sikseen. Tai ei mitkään vitsit, mutta siis asiaan. En ole ihan varma, tehtiinkö minulle viime viikonloppuna aloite. Olin baarissa muutaman tutun kanssa, ja totesin sitten seurueellemme ihmeissäni, kun näin yksin olevan naisen, joka näytti yökerhon hämärässä varsin kivalta. Seurueemme nainen kävi sitten kauhukseni juttelemassa jotain tälle naiselle. Sitten ei tapahtunut mitään, paitsi että vähän ajan kuluttua nainen tuli istumaan viereeni. Aikansa istututtuaan lähti sitten pois. Seuraavana aamuna heräillessäni karseaan krapulaan mietin, mitenhän olisi käynyt, jos olisin sanonut jotain. Tarkoitan, että selväähän se on mihin se nyt ei ainakaan olisi johtanut, mutta tavallaan vähän harmittaa että jänistin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen kannatusromahdus ilahduttaa

      Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.
      Maailman menoa
      148
      4455
    2. Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?

      Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o
      Ikävä
      184
      2934
    3. Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?

      Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis
      Maailman menoa
      13
      2691
    4. Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän

      elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi
      Maailman menoa
      87
      2687
    5. Pitkän päivän ilta

      Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel
      Ikävä
      126
      2337
    6. Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon

      ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu
      Maailman menoa
      52
      1942
    7. Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin

      Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos
      Puolanka
      32
      1858
    8. En selvinnyt ilman naarmuja

      Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa
      Ikävä
      13
      1785
    9. Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?

      Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat
      Kuhmo
      7
      1371
    10. Olet ainutlaatuinen

      Sinussa on jotain, jota en osaa oikein edes pukea sanoiksi. Jotain paljon syvempää, kuin ulkoinen ihanuutesi. Jotain ain
      Ikävä
      36
      1003
    Aihe