Onko tulevaisuutta naisen kanssa joka ensin ottaa eron ja puolen vuoden päästä haluaa takaisin yhteen.
Nainen heittää ulos ja pyytää takaisin
voiles
8687
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Meidän naisten mieli välillä ailahtelee;)
Ei.
Kelpaa vain panopatjaksi, mutta menet kumminkin koukuttumaan, joten en suosittele sitäkään.
Mistä syystä hän halusi erota?
Kai tuo riippuu paljon lähtökohdista. Onko teillä ollut jotain sellaista, mikä on aiheuttanut riitaa ja mikä olisi ylitsepääsemätöntä? Tuntuuko sinusta, että välität hänestä ja haluat elää hänen kanssa?
Kai kaikki riippuu siitä, että onko jokin muuttunut tai pystyttekö eron takia muuttamaan niitä syitä, jotka ajoivat eroon. Lopputulos voi olla hyvä tai huono. Jos tuntuu, että on paljon pelissä niin ehkä kannattaa yrittää.
Nainen on saanut ystävättäreltään käsityksen että ystävättären mies sekä muut maailman miehet ovat jollain tapaa parempia ja tätä kautta on iskenyt kateus. Sitten nainen on huomannut että ystävätär valehtelikin omasta miehestään sekä yhteiskunnan muista miehistä. Kun nainen huomasi tämän, iskee naiselle pelko siitä että hänelle epäonnistunut suhde on miinus hänen "ihmissuhteiden cv:ssä" jolloin on syytä ennemmin pyytää aiempi mies takaisin kuin hankkia uusi. Typerät ihmiset haluavat parempaa ja etsivät parempaa, mutta eivät käytä omia aivoja nähdäkseen ettei entisessä ollut mitään vikaa. Jos jaksaa sietää tällaisia ihmisiä, voi heidän kanssa jatkaa. Kyllä ne typerätkin ihmiset oppivat viisaammiksi ajan myötä. Ei se muuta vaadi kuin opiskelua, mutta jotkut oppivat ennemmin kantapään kautta kokeilemalla kuin analysoimalla asioita.
Tämä nyt oli vaan yksi esimerkki mitä on kenties tapahtunut, mutta tämä on minun suppea näkemys monista naisista sekä miehistä. Enkä tarkoita että tämä näkemys pätisi suurimpaan osaan ihmisistä. Kyllä suurin osa ihmisistä minun näkemyksen mukaan yleensä analysoi asioita ennen kuin suin päin tekee jotain johtopäätöksiä tai lähtee tekemään jotain miettimättä pidemmälle asioiden suhteen.
Minusta tuo nainen kuulostaa pelinaiselta joka etsii parempaa pelaten jonkinlaista peliä, mutta hän ei aio itse tehdä elämälleen mitään jotta hän saisi paremman elämän. Jos haluat elättää tätä naista, voit ottaa hänet takaisin. Todennäköisesti hän kuitenkin jatkaa samanlaista peliä. Ihmisen voi saada luopumaan tällaisesta pelaamisesta, mutta jos sitä on harrastanut yli 20 vuotta, on näistä tavoista vaikea luopua. Jos ihminen on jo hyvin pienenä lapsena tottunut pelaamaan valtapeliä omien vanhempiensa kanssa, on ihmisen vaikea jättää tätä peliä jos tällaiseen kieroon pelaamiseen ei puututa ajoissa.
Ei.
Anna naisesi olla aivan omillaan ja rauhassa. Keskittäydy omaan elämääsi ilman tuota jojoa.
kuinkakohan munaa laukes se suuhun eronne aikana... suutelisitko
Ei muuta kuin takas yhteen ja sit suhde kuntoon. sit kun kaikki on hienosti laitat naisen pihalle, puoli vuotta ja soittelet että ottaisit sen takas.