onko ketään täällä jolla olisi vietnamilainen tyttöystävä? minkälaisia noin yleensä nuo ovat?
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mulla on vaimo ja naimisissa jo 5 vuotta. 3vee lapsikin jo perheessä. Noin yleensä ottaen ovat kilttejä ja ahkeria, oma vaimoni ei nalkuta, mutta on rehellinen ja tekee mielestäni viisaita päätöksiä raha ym. asioissa.
Rakastan vaimoani, lastani ja Anoppiani :)
Yleensä ja yleensä... Mulla ei ole vietnamilaista tyttöystävää, mutta vietnamilaisen mieheni kautta olen nähnyt monenlaista suhdetta.
Riippuu paljon tyttöystävän taustasta: onko asunut Suomessa pitkään (ehkä syntynyt täällä?), millaiset perhesuhteet ovat, minkäikäinen, mikä uskonto, millainen koulutus, millaiset näkemykset tulevaisuuden suhteen jne. jne. Kannattaa luoda hyvät välit tytön vanhempiin ja opetella kieltä.
Perhe on yleensä tärkeä, ja se perhe pitää sisällään myös Vietnamissa asuvat sukulaiset. Jos jotain negatiivista sanoisin, niin Suomessa piirit ovat suhteellisen pienet ja juorut leviävät nopeaan. Moni suomalaisen kanssa naimisissa oleva (mies tai vaimo) ei myöskään kerro puolisolleen ihan kaikkea raha-asioistaan, esim. lainaringeistä.