Olin huomannut, että alakerran kahviossa käy tosi tyylikkäitä nuoria naisia kahvilla. He ovat viereisen pankin työntekijöitä. Heillä on aina niin tyylikkäät jakku- tai housupuvut päällä. Kerran yhtenä aamuna näin heidän tulevan taas normaalisti aamukahville. Päätin itsekin mennä heidän kanssaan aamukahville. Mutta , ajattelin oikein pukeutua. Laitoin oikein valkoisen paidan päälle ja silkki rusetin kaulaan. Ja sitten kävelin oikein rusetti kaulassa kahvilaan. Onpas tyylikäs mies, sanoi yksi naisista. Oikein valkoinen paita päällä ja rusetti kaulassa. Istuuduin samaan pöytään naisien kanssa. Kun yksi naisista heti kysyi ?Sulla on oikein hieno paita päällä ja solmuke kaulassa. Sanoin , että haluan pukeutua tyylikkäästi ja olla oikein rusetti kaulassa. Naiset tuumasivat, että käyttäisivät muutkin miehet mirriä kaulassa.
Hyvin pukeutunut
Mirri kaulassa
5372
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
pankin työntekijöillä lienee työnantajan määrittelemä virka-asu työaikana, kotonaan saattavat loikoilla vaikka tuulipuvussa tai kulahtaneissa verkkareissa :P
Kyllä hieno nainen on hieno nainen ja herrasmies herrasmies, vaikkei kukaan olisi määrittelemässä ulkoasua. Pitää hillitä ja hallita itsensä, olla a-r-v-o-n-s-a mukainen. Eikä mielellään näyttäytyä epämääräisten ihmisten seurassa, ellei ole hyväntekeväisyystyössä, jolloin on selvää, kuka kukin on.
Onko mielestänne mies hyvin pukeutunut. Kun hänellä on kauluspaita päällä ja kravatti kaulassa? Ihan arkenakin. Itse pukeudun tyylikkääseen solmioon ja hienoon kauluspaitaan arkenakin. Onko liian hienoa pitää solmiota ja ihan pukua päällä arkenakin ?
tyhjennät varmaan kesämökkisi kakkapytynkin kravatti päällä joka sitten ui siellä kakassa, varmaan siksi pukumiehet haiseekin, luulin ennen että siksi kun puhuvat pa8kaa mutta ehkä sitten heillä on kravatti ihan konkreettisesti pa8kassa kun pitää se puku päällä tehdä kaikki.
suoessa pukeudutaan ihan vit*n rumasti ja suomalaisten muoti maku näkyy myös suomalaisten auto maussa eli suomalaiset ei halua ostaa mitään kallista eikä näyttävää vaan suomalaiset haluu olla vaan sellasii tyyliin taviksii "TAVALLISEN NÄKÖISIÄ" eikä semmoisia hienoilla autolla ajavia, hienoissa vaattessa käveleviä hienoja ihmisiä. Jopa suomalainen rikas haluaa näyttää köyhältä... siis niinku WTF oikeest mua hävettää suomalaiset ihmiset!!! esim. venäjällä ja italiassa ihmiset näyttää todella muodikkailta ja hienoilta mutta suomessa vain harvat... PANOSTAKAA SIIHEN ETTÄ NÄYTÄRRE RIKKAILTA VAIKKA ETTE SITÄ OLISI MUTTA ASUMME KUITENKIN HYVINVOINTIVALTOSSA JA TÄÄLLÄ PITÄISI OLLA RAHAA PUKEUTUA PAREMMIN JA AJAA PAREMMALLA AUTOLLA!!!! siis nyt oikeest ryhdistäytykää metsäläiset!!!!!!