En tiedä miten voisin kirjottaa mahd. lyhyesti ja selkeästi! Otsikkokin kuulostaa hieman hassulta. No mutta sellainen tapaus kunkun..olin kesän aikana tutustunut netissä yhteen todella mukavaan ja ihanan oloiseen mieheen, joka on vuoden minua vanhempi. Oltiin juteltu puhelimessa ja viestitelty paljon facebookissa about 2kk ajan (pitkä välimatka) Noh..minä kiinnyin mieheen siis oikein kunnolla ja sovimme tapaamisen vihdoin ja viimein, mutta kuitenkin tapaaminen ei onnistunutkaan miehen osalta. Ja oon ollu ihan maassa mutta samalla todella raivostunut kaikesta. En oo miehelle jutellu sen jälkeen kun laitoin aika ankaraa viestiä. Eikä miehestäkään sen koommin kuulunu mitään, jota ihmettelen niin paljon. Tästä on kulunu n. 3vko ja odotan vieläkin saavani mieheltä jonkinlaista viestiä ja mietin paljon asioita..mutta turhaan. Oon muutenkin tosi herkkä ja sellanen luonteeltani. Olen myös täysin kokematon ja mulla ei ole ollut kuin vain yksi seurustelukumppani jonka kanssa sekään suhde ei kestänyt kuin vaivaisen kuukauden. Mä en ymmärrä miksen voi vaan unohtaa tota ja miten voi ihminen kiintyä netin kautta näin pahasti -_- Mutta mua masentaa hirmu paljon :c Olen hyvin epävarma itsestäni. Ja luulin kaikenlisäksi et nyt nappas ja löysin oikean miehen.
Ja mun masennus johtaa ylensyöntiin..töistä kotiin päästessäni syön monesti loppupäivän aikana kaikenlaista moskaa. Ja toi ylensyönti pistää ajatteleen että lihoon ja se taas lisää masennusta. Tää mun masennus niinku kiertää vaan rinkiä. Auttakaa minuu :c
Ja mun masennus johtaa ylensyöntiin..töistä kotiin päästessäni syön monesti loppupäivän aikana kaikenlaista moskaa. Ja toi ylensyönti pistää ajatteleen että lihoon ja se taas lisää masennusta. Tää mun masennus niinku kiertää vaan rinkiä. Auttakaa minuu :c
Vastaukset 1
Vanhimmat
Tuon perusteella mitä kirjoitat tulee mieleen tällaisia: Ehkä mies ei halunnut alunperinkään tavata, vaan haki ainoastaan juttukaveria nettiin ja puhelimeen, tällaisia tapauksia on. Tai sitten häntä alkoi ujostuttaa ja hän jänisti tapaamisesta.
Toisaalta jos hänellä oli tapaamisen perumiseen hyvä syy, niinhän koki sinun "ankaran" viestisi ylireagointina tai muuten vaan ei-niin-kivana ja siksi alkoi ottaa takapakkia. Mutta tämä on tietysti kaikki arvailua, koska en oikeasti tiedä mitä teidän välillänne on tapahtunut.
Mutta jos kolmeen viikkoon ei ole kuulunut mitään, niin eihän se kovin lupaavalta näytä. Mutta toisaalta, jos asia noin paljon vaivaa, niin minä sinuna ehkä yrittäisin lähettää vielä yhden viestin, jossa kysyisin mitä kuuluu, kertoisin kaipaavani meidän yhteisiä keskusteluja ja pahoittelisin jos tulin viestilläni loukanneeksi tms. Jos ei sittenkään vastausta kuulu, niin sinulla tuskin on muuta vaihtoehtoa kuin unohtaa hänet.
Kuten itsekin tiedostat olet noidankehässä tuon liiallisen pohtimisen ja liiallisen syömisen kanssa. Joten pistä se kehä poikki mahdollisimman pian, mielellään nyt heti. Lähetä miehelle se viesti tai sitten päätät unohtaa hänet. Et tietenkään unohda häntä heti, mutta kun päätät niin tehdä, niin tilanne alkaa vähitellen helpottaa. Yritä keksiä itsellesi mahdollismman paljon mukavaa ajateltavaa ja tekemistä, josta nautit.