Kuinka jättää toinen kiltisti..

Tunteeton typerys

Olen tapaillut erästä miestä noin kuusi kertaa. Hän on kaikin puolin ihana, ja varmasti monen naisen unelmien mies. On kohtelias, ystävällinen, huomaavainen ym. Hän on ihastunut minuun, mutta minä en tunne mitään häntä kohtaan. Olen yrittänyt saada tunteita häntä kohtaan, mutta ei..
Hän puhuu yhteisestä tulevaisuudesta, enkä osaa vastata mitään. Haluaisin sanoa, että ei tästä mitään tule ja hyvää jatkoa, mutta pelkään musertavani hänet täysin. Olemme aikuisia, emme nuoria enää, mutta silti tämä on vaikeaa..
Onko jotain kilttiä tapaa jättää toinen..?
Emme kuitenkaan ole ennestään tuttuja, joten en myöskään tunne häntä vielä hyvin. En silti vain tunne mitään alkuihastuksen huumaa, tai yhtään mitään.

4

605

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • N.T.

      Asiallinen keskustelu on varmasti järkevin tapa hoitaa tilanne. Pettymykset kuuluvat elämään, eikä toisia voi suojella niiltä. Älä aliarvioi hänen kykyään käsitellä pettymystä äläkä liioittele omaa vaikutustasi hänen elämäänsä. Musertaminen tuossa vaiheessa suhdetta on vähän utopiaa.

    • a.p.

      Kiitos vastauksestasi..
      Nyt tilanne hoidettu, ja hän oikeasti otti päätökseni huonosti. Sain kahden viikon aikana kymmeniä viestejä kuinka hän ei aio jättää minua rauhaan, olihan löytänyt elämänsä naisen. Ja oli viikossa rakastunut tulisesti. Seuraavat kaksi viikkoa hel***ttiä, viestejä aamusta iltaan.
      En vastannut ja nyt viimein tajunnut tilanteen. Aloin oikeasti pelkään itseni sekä tyttäreni puolesta.
      Keskustelu ei auttanut, hän vain vetosi kuinka ei aio jättää minua rauhaan.
      Toivon että nyt uskoo, etten aio pitää yhteyttä. Seuraavaksi varmaan poliisiin yhteyttä, kai tämä menee kohta yksityisyyden häiritsemiseksi.. Että näin mukavia tapauksia tapaa netin kautta.

      • plääääääääääääh

        Oma moka


    • Eli sellainen "kiltti" mies taas. Sitten miehet ihmettelevät, miksi naiset eivät kiinnostu "kilteistä" miehistä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      193
      11278
    2. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      43
      8270
    3. Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta

      Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t
      Maailman menoa
      110
      7857
    4. Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle

      Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht
      Maailman menoa
      5
      7419
    5. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      91
      5812
    6. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      55
      5268
    7. Giorgia Meloni vs Riikka Purra

      Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk
      Maailman menoa
      15
      5099
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      40
      5058
    9. Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee

      – Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k
      Maailman menoa
      6
      4666
    10. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      27
      3398
    Aihe