500 tai 200 euron alennus
Mahtavaa
4108
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kuka tahansa saa enemmän alennusta ilman mitään pilipali-"seteteleitä" ihan tavallisella tinkimisellä. Lisäksi merkkiliikkeissä oikeasti 2000 euron arvoisista autoista pyydetään ihan yleisesti 4000 euroa. Eli alennuksen jälkeenkin maksat vielä kymmeniä prosentteja ylihintaa.
Toisaalta tuo on positiivista, jos edes muutamia kaikkein huonokuntoisimpia autoja saadaan paaliin. Niitä eivät purkamotkaan ota, koska huonokuntoisilla osilla ei tee juuri mitään.
Ostajan kannalta toki alennus pitäisi olla vähintään 2000 €, jotta päästäisiin oikeasti hyville kaupoille.
Mitä pahaa tossa nyt on?????????????????
Koko homma on huijausta. Miksi romutuksesta ei makseta puhdasta käteistä. Sehän niitä romu autoja poistaisi. Nyt saa arvottoman setelin, jonka käytöstä on kerrottava myyjälle ennen kauppoja! Eli tinkivarasta se vaan katoaa samantien. Myöskään useampaa seteliä ei voi käyttää auton ostoon - miksi ei ? Paras siis katsastaa se romuauto vuodeksi eteenpäin tai säilyttää jälkipolville muuten.