hohhoijjaa...

Jostain syystä, mitä en ymmärrä, ovat alkaneet soittaa Johnny Winterin yhtä kappaletta I am a bluesman melkein joka päivä. Onhan se ukko tehnyt tuota samaa kappaletta jo puoli vuosisataa. Miten jotkut jaksavat jauhaa samaa biisiä?
1197
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

"ovat" Siis ovatko ne naapureita, siskon kissoja, hanuripartio vai radioasemat?
Taidat kuunnella "niitä" ihan omassa päässäs, hahah!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


bored kirjoitti:

Jostain syystä, mitä en ymmärrä, ovat alkaneet soittaa Johnny Winterin yhtä kappaletta I am a bluesman melkein joka päivä. Onhan se ukko tehnyt tuota samaa kappaletta jo puoli vuosisataa. Miten jotkut jaksavat jauhaa samaa biisiä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu