Rakkaus Apua

HelpMeAndMyHeart

Siis olen tämmöinen tyttö täältä pääkaupunki seudulta. Minulla on ongelmia rakkausasioissa. Kun on eräs poika kenestä tykkään, mutta en tiedä tykkääkö tämä poika minusta.. Ja vaikeammaksi tätä asiaa tekee se että parasystäväni ei toivoisi välttämättä että meillä olisi juttua sillä tämä poika on hänen ex-sä. Minulla ja tällä ihastuksellani on vielä välimatkaa sen verran että se on kuljettava bussilla, junalla tai autolla, koska en omista mopoa ja tuo matka on liian raskas/pitkä kävellen tai pyörällä. vielä tätä asiaa hankaloittaa se, että poika ei todennäköisesti halua suhdetta jossa ei näe tyttöystäväänsä lähes joka päivä. Ja joka päivä hän minä en matkusta sitä matkaa eikä varmaan tämä ihastuksenikaan, koska on koulukin ja se maksaa. Matka ei kuitenkaan ole mikään mahdoton, että voisi sen tiukassa tilanteessa vetäistä pyörälläkin, mutta siihen menisi ainankin 1h.
En ole ollut tämän pojan kanssa kui kerran ja silloinkin parasystäväni oli mukana. Ajattelin kyllä nyt joku viikonloppu kysyä tältä ihastukseltani voisiko hän olla kanssani. Minulla ei ole ollut vielä poikaystävää joten vanhempani tai kukaan lähisuvustani ei välttämättä ymmärtäisi jos kysyisin heiltä. Tämä poika on myös todella suosittu tyttöjen keskuudessa, joten epäilen onko minulla edes mahdollisuuksia sillä ihastustani viedään varmaan koko ajan ja hänellä on ollut monta suhdetta toisin kuin minulla ei yhtään.. Jos sanon suoraan, että tykkään hänestä pelkään ystävyyteme menevän karille tai sitä kieltävää vastausta, että hän ei tykkää minusta. Olemme kuitenkin hyvissä väleissä sen puoleen, että soittelemme toisillemme, mutta emme ole tunteneet kamalan kauaa. (joku 2kk) Joskus minusta tuntuu että olen joku varavalinta, että jos ihastukseni soittaa jollekkin toiselle tytölle eikä tämä vastaa niin sitten hän soittaa minulle. Olisin kuitenkin mieluusti hänen kanssaan, tunnustaisin mielelläni, että tykkäännestä ja olisin todella mielelläni hänen tyttöystävänsä! Mutta kaikki riippuu ihastuksestani, välimatkasta ja siitä haluaako hän kanssani mitään suurempaa kui viihdyttäjän kun on tylsää.. Ja vielä on se, että ihastukseni on aika hyvissä väleissä parhaanystäväni kanssa (ex:sä) joten en tiedä onko ihastuksellani tunteita tätä kohtaan..? Myös pelkään maineeni menemistä jos iskuyritykseni epäonnistuu.

Toivoisin helppiä koska olen aivan pihalla mitä minun kannattaisi tehdä!!

0

110

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

        Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
        Suomalaiset julkkikset
        120
        2462
      2. Mitä tapahtuu?

        Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
        Haapavesi
        40
        1642
      3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

        ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
        Maailman menoa
        653
        1076
      4. Mitäpä luulet että tykkääkö

        kukaan kaivatustasi ?
        Ikävä
        106
        993
      5. T rakastan sua

        vaikket sitä usko
        Ikävä
        71
        972
      6. Miksi et lähesty minua

        Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
        Ikävä
        98
        926
      7. Varmaan aika moni

        Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
        Ikävä
        48
        885
      8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

        Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
        Ikävä
        83
        760
      9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

        Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
        Ikävä
        33
        736
      10. Kai sä olet

        Luovuttanut mun suhteen.
        Ikävä
        71
        728
      Aihe