ihme logiikkaa?

Naiseni viettää aikaa miesten seurassa, tanssii jutustelee, flirttailee oikeestaan touhuu mitä vain ja kaikki on hänen mielestään ok. Mutta herranjumala sentään jos joku nainen esimerkiksi moikkaa kadulla minulle niin johan on sota pystyssä puhumattakaan siitä jos sattuisin esim. baarissa tanssittamaan vieraita neitokaisia.. Puhuttu on ja tapeltu, mutta puolisoni mielestä hän vain on sosiaalinen ihminen ja mutta minä taas olen aivan eri asia, aivan kun hänellä sosiaalisena olisi oikeus tehdä mitä vain.. Ja on se minulle ok mitä tyttö touhuaa, mutta parisuhteessa pitäsi mielestäni olla yhteiset pelisäännöt.En olis uskonut että elämä on näin monimutkasta. miten palauttaa tyttö maanpinnalle
12178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Tuollaisia on nuoret tytöt, ikä tuo viisautta. Jos häiritsee, vaihda aikuisempaan.

Äänestä
  • Kiitos neuvosta, yksi vaihtoehto tuokin. Pistetään korvan taakse =)

    Äänestä

Jos ei tuollaisesta ole edes vähän mustasukkainen niin onko silloin lujia tunteitakaan pelissä? Naisena en pitäisi jatkuvasta flirttailusta, jos ollaan parisuhteessa, jotain se kertoo ihmisestä.

Äänestä
  • Joo vähättelin omaa mustasukkaisuuttani, kyllähän tuollainen säätäminen minussa vihaa saa aikaan!

    Äänestä

Usein ihminen, joka ei pysty hallitsemaan omia himojaan, ei usko, että kukaan muukaan siihen pystyisi. Niinpä monessa yhdistyy kaksi iljettävää piirrettä, sekä petollisuus, että mustasukkaisuus.

Jospa seuraavan kerran sanoisit sille daamille, että molemmilla pitää olla samat säännöt tai sitten lähdetään eri teille. Ja sen jälkeen ei kannata, keskustella eikä uhkailla. Joko se ottaa onkeensa tai sitten ei. Tietysti, jos se on eri hyvä pano tai olet luonteeltasi tohvelisankari, niin jatkat suhdettanne noista ongelmista huolimatta.

Äänestä
  • viisasta keskustelua ja fiksuja neuvoja. Näin tarvitsee tehdä. Jos olisi jokin konsti millä saisi täräytettyä naisen maanpinnalle oikein kunnolla niin olisin iloinen. Tarvii alkaa keräämään lisää nättejä naispuolisia ystäviä varmaankin

    Äänestä

Aloitus oli kuin minun kirjoittamani, mutta me olemme jo keski-ikäisiä.
Nainen on omien sanojensa mukaan sosiaalinen flirtti ja on pakko mitata viehtysvoimaansa, tosin minulta sitä ei sallita.

Nolottaa myöntää, mutta kun olemme yhdessäkin ulkona ja tuo puoliso saa alkoholia, niin tuo flirtti alkaa ja kun se ei jää aina edes flirtiksi, niin vituttaa katsella vierestä kun nuohotaan suudellaan ja kosketellaan. Silloin hän ei muista että puoliso on mukana ja hän on naimisissa.

Niin ja sitten kaikki tietysti kielletään jälkeenpäin.

Äänestä
  • Sitä saa mitä tilaa. Itse olet mennyt naimisiin tuollaisen kanssa, tuskin tuli yllätyksenä.

    Äänestä

Rupeen flirttailemaan muille siinä vaiheessa, kun ukko ei osaa ottaa kehuja vastaan/lyttää kaiken mitä sanoo/ei ole kiinnostunut enää muutenkaan yhteisistä asioista tai musta. Sitä saa mitä tilaa. Tosin sitten on kyllä se erokin jo ovella.

Äänestä

entä jos se flirttailun tarkotus onkin sulle, että HUOMAA UKKO MUT NYT HETI, KUN MÄ EN OSAA SITÄ SUORAAN PYYTÄÄ, jos se haluu et se vois sun kanssa flirttailla ja olla vaikka juuri niin, ja tavallaan viestii, että osaan mä flirtata, mutta juuri sinä olet ainut ihminen maailmassa joka ei sitä huomaa tai siihen syty. Sit nainen esittää omaa riikinkukkotanssiaan sulle ja sä et innostu yhtään vaan alat tappelemaan vaikka nainen haluaa sinun huomion ja sinun flirtin. Mistä vetoa, että mies ei itse flirttaile vaan mustasukkaistelee vain.

Äänestä

Flirttailut ja muiden kanssa puuhastelut ei ole enää mitään normaalia huomionhakua.

Jos nainen olettaa että hän saa tehdä jotain ja sinä et niin kai itsekin tajuat että hänellä on vintillä remontin tarvetta, tai hän ei vain halua vakavaa suhdetta.

Äänestä

Huono itsetunto naisellas. Kasvattaa itsetuntoa hakemalla muiden miesten huomiota/hyväksyntää?

Se että hän suuttuu itse siitä jos sinä teet niin vaan paljastaa sen, että naises on kosketuksissa nyt heikkoutensa(häpeä, huono itsetunto, riittämättömyys jne) kanssa ja defenssi=mustasukkaisuus aktivoituu joka torjuu tämän heikkouden naiselle itselleen ettei tuntisi tuskaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


iiijjjiiiik kirjoitti:

Naiseni viettää aikaa miesten seurassa, tanssii jutustelee, flirttailee oikeestaan touhuu mitä vain ja kaikki on hänen mielestään ok. Mutta herranjumala sentään jos joku nainen esimerkiksi moikkaa kadulla minulle niin johan on sota pystyssä puhumattakaan siitä jos sattuisin esim. baarissa tanssittamaan vieraita neitokaisia.. Puhuttu on ja tapeltu, mutta puolisoni mielestä hän vain on sosiaalinen ihminen ja mutta minä taas olen aivan eri asia, aivan kun hänellä sosiaalisena olisi oikeus tehdä mitä vain.. Ja on se minulle ok mitä tyttö touhuaa, mutta parisuhteessa pitäsi mielestäni olla yhteiset pelisäännöt.En olis uskonut että elämä on näin monimutkasta. miten palauttaa tyttö maanpinnalle

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu