Mitäs tyyppien perjantai-iltaan

tylsä sinkkumies

Karkit loppui jo, loppuilta taitaa mennä nettiä selaillessa. Ehkä joku leffa pyörimään.

22

163

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Alotin Children's Hospital putken, kun ei ole tullut katsottua ennen... Vaan on pitänyt... Huomenna tosin aamulla töihin, joten ei tartte ihan koko yöksi tekemistä keksiä.

    • carambola87a

      Itse kävin jo aamusta panemassa, nyt latailen kasseja ja kerään haluja seuraavaa kertaa varten. Aion trollailla myöhään yöhön.

    • näillä mennään

      Jipun uutta levyä kunnellessa, sipsejä syöden ja telkkaria katsoen. No huomenna ei tarvise olla iltaa kotona.

    • Elokuvia, iiinternettiä ja musiikkia nyt alkuun ainakin. Ulos en ainakaan ole lähdössä tänään.

    • nöösi_poika

      Syön yksin asunnossani Subway-leipää ja katson tv-ruudulla kahden teinitytön kirjaimellisesti nuolevan toisiaan. Perjantai-ilta on parhaimmillaan, kun aikuisviihteen tähtitaivaalle singahtaneet teini-ikäiset söpöliinit Remy LaCroix ja Jessie Andrews ovat toistensa kimpussa.

      Tosielämässä aika harva mies saanee sohvalleen tai sänkyynsä kahta keskenään peuhaavaa teinityttöä, joten amerikkalaisen huipputuotannon keinotodellisuus kelpaa meikäläiselle todellisuuden korvikkeena.

      • nöösi_poika

        ...ja mietin mistähän saisi naisseuraa?


    • fud987d

      Parhaillaan valkasen hampaita muotit suussa ja mietin et vihloopas muuten perkuleesti enempi ku viimeks! Tän jälkeen koiran kaa iltalenkille, ja äijän kaa lupauduin kattoo jonku stallone-leffan.... Luulenpa et loppujenlopuks tuun lukee kuitenki jotai hömppäromaania... En oo kovin hyvä frendi ton stallonen kaa...

      • nöösi_poika

        Kannattaa pumpulipuikolla pyyhkiä ikenille pursuavat geelit, ettei polttele.

        Millä aineella laittelet? Opalescencea tai ZOOMin DayWhitea?


      • Itse ostin taas vetyperoksidia (jolla voi valkaista hampaita), voin sanoa että apteekkien varastot tästä aineesta eivät ole mittavia, olen onnistunut ostamaan tyhjäksi jo kahden apteekin 9% vetyperoksidit, enkä ole ostanut niitä montaakaan viime aikoina.

        Luulivat että käytän vetyperoksidia haavanpuhdistukseen, hehehh. Harjaan sillä mm. hampaitani, ja käytän sitä myös kasvovetenä.


      • nöösi_poika
        m36-intj kirjoitti:

        Itse ostin taas vetyperoksidia (jolla voi valkaista hampaita), voin sanoa että apteekkien varastot tästä aineesta eivät ole mittavia, olen onnistunut ostamaan tyhjäksi jo kahden apteekin 9% vetyperoksidit, enkä ole ostanut niitä montaakaan viime aikoina.

        Luulivat että käytän vetyperoksidia haavanpuhdistukseen, hehehh. Harjaan sillä mm. hampaitani, ja käytän sitä myös kasvovetenä.

        Ei hyvää päivää, että on tyhmiä ihmisiä. Meinaatko, että itse vetyperoksidilla valkaisu on turvallisempaa ja suositeltavampaa kuin ammattimaisilla aineilla?

        Jos hampaasi haluat pilata, niin hanki ehdottomasti Pepsodent White Now -tahnaa. Se on kiistatta markkinoiden "vaarallisin" tahna.


      • nöösi_poika kirjoitti:

        Ei hyvää päivää, että on tyhmiä ihmisiä. Meinaatko, että itse vetyperoksidilla valkaisu on turvallisempaa ja suositeltavampaa kuin ammattimaisilla aineilla?

        Jos hampaasi haluat pilata, niin hanki ehdottomasti Pepsodent White Now -tahnaa. Se on kiistatta markkinoiden "vaarallisin" tahna.

        http://keskustelu.suomi24.fi/node/10859248

        Vetyperoksidia käyttävät myös "ammattilaiset". Karbamidiperoksidi muuntuu myös vetyperoksidiksi.


    • Hyvä fiilis urheilun jälkeen, pitkästä aikaa. Syksyinen ilta menee varmaan kirjaa lukiessa ja ykkösolutta juodessa... ja ehkä satunnaisesti nettiä surffaillen. Pitäisi tehdä musiikkia, mutta saas nähdä jaksaako konetta avata.

      • nöösi_poika

        Seksi lienee parasta urheilua. Ainut tapa pitää kehon rasvaprosentti alle neljän ja kestävyys huipussaan.


      • silverfire
        nöösi_poika kirjoitti:

        Seksi lienee parasta urheilua. Ainut tapa pitää kehon rasvaprosentti alle neljän ja kestävyys huipussaan.

        Tuo riippuu kai vähän siitä onko maratoonari vai sprintteri... no, joukkuepeleissä ainakin saa mitä haluaa säännöllisin väliajoin ilman suurempaa henkistä ponnistusta mikä nyt on sen seksiharrastuksen aloittamisen kannalta epävarmuustekijä.

        Mutta pannaan korvan taakse... siis tämä neuvo, pistetään muistiin, tarkoitan :P


    • nelikymppinen M

      Ehkä kohtapuoliin aukaisen vinkkupullon, se hyvä puoli on sinkkuudessa kun saa juoda kaiken itse, sitten jossain vaiheessa ehkä kaupungille kun oli vähän puhetta yhden kaverin kanssa että voisi käväistä vaikka olusella joutessaan. Sitten jos ei tule lähdettyä niin ehken nettiä, tellkkarin töllöttelyä ja vähän saatan lueskella, saa nyt nähdä.

    • Siinähän se menee nyt nettiä vaan selaillessa... ei paljon muuta tule tehtyä tällä iltaa.

    • .....

      Kaupunkiin jos äiti lainaa rahaa.

    • Nätti-tyttö

      Kohta saunaan, sitten pikaiset iltapäikkärit ja...
      yöksi töihin.

    • leejuska

      Valkkaripullo tyhjeni, saunassa tuli käytyä, ja juuri tuolta Venäjän ihmemaasta palattua. Nyt aloittelen toista valkkaria, ja mietin että joskos sitä pitäisi ulos lähteä, pitkästä aikaa.

      • hehhohhah

        Eikö Venäjä ole ulkona?

        Vai onko se (jo) saunan takana?


    • Mies1985

      Kävin hakemassa voita Siwasta patonkia varten ja paluumatkalla pistäydyin grillissä. Oli kallis ja huono. En varmasti käy uudelleen. Kohta päästän hamsterin ulos.

    • miäs 86

      Kävin Turun Amarillossa syömässä. Rahaa paloi kaksikymppiä. Hullu jätkä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      32
      5189
    2. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      392
      4459
    3. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      148
      3789
    4. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      126
      2876
    5. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      11
      2470
    6. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      21
      2282
    7. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      1978
    8. Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!

      Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit
      Maailman menoa
      151
      1962
    9. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      123
      1890
    10. Typeryyttä

      Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik
      Ikävä
      124
      1439
    Aihe