Onko oltava geenihirmu jotta voisi edes ajatella vetävänsä joskus 400 kiloa maasta? Moni 400 kilon mavettaja vetää alle 25-vuotiaana tuollaiset raudat! Itse aloitin 110 kilolla 27-vuotiaana ja nyt 5 vuoden jälkeen tulos jäänyt 190 kiloon, onko mitään toivoa saavuttaa ikinä edes 300:n rajapyykkiä??? Treenaan aina sata lasissa ja syön kuin härkä (omapaino 110kg).
Onko 400kg maastaveto peruspulliaisen tavoiteltavissa?
6
592
Vastaukset
- ...mies
"Onko oltava geenihirmu jotta voisi edes ajatella vetävänsä joskus 400 kiloa maasta?"
On oltava ensinäkin geenihirmu, sekä lisäksi tarpeeksi tyhmä ottaakseen riittävästi lääkettä. Ilman näitä kahta ominaisuutta ei koskaan vedä 400 kiloa.
"Moni 400 kilon mavettaja vetää alle 25-vuotiaana tuollaiset raudat!"
Jep. Koska heissä nämä kaksi edellä mainittua ominaisuutta kohtaavat.
"Itse aloitin 110 kilolla 27-vuotiaana ja nyt 5 vuoden jälkeen tulos jäänyt 190 kiloon, onko mitään toivoa saavuttaa ikinä edes 300:n rajapyykkiä???"
Yltiöoptimisti voisi sanoa, että kaikki on mahdollista ja ihmeitäkin tapahtuu. Mutta realistisesti sanottuna, tuskin. Veikkaan, että 250-260 kiloakin alkaa olemaan siinä realistisuuden rajoilla. Sekin vaatisi jo jonkinlaista järjestelmällistä valmentautumista, eikä mitään "aina sata lasissa" -rehuamista. - Anonyymi
Tässä hyvä todiste että naturaalinakin ne raudat nousee, on ihan älytöntä alkaa siis piikittämään itseään.
https://pallomeri.net/tuomas-hautala-maailmanennatyspainot/ - Anonyymi
190 kiloa on hyvä. Kannattaa alkaa himmailemaan koska vaikka nostaisit enemmän niin mikä on hyöty? Nostat vain enemmän. Olet jo nyt todella vahva. Et saa mainetta kuin ehkä parilta kaverilta. Jos lataat nostot tubeen niin ehkä muutama sata ihmistä näkee sen. He kehuvat mutta eivät oikeasti välitä. Mammonaa et sillä tienaa.
Treenaa terveyden vuoksi. - Anonyymi
En tiedä laajemmalti mutta kaksi tuttavaani on vetänyt niukasti yli 300kg ja minusta sekin on kova raja.
Toinen veti piikitettynä 310kg. T.P.
Toinen natuna 305kg. T.M.
Molempien oma paino 100kg.
Salikaverini, ikänsä punttia treenannut, veti natuna 70v ikäisenä 220kg.
Treenisisällöt mave, penkki ( 130kg ), rinnalleveto, etukyykkyä mutta vähemmän.
Hepun paino noin 90kg.
Ymmärrän tuon tavoiteasettelun mutta mielestäni kannattaisi kehittää dynaamisempia ominaisuuksia. Kun aikanaan kimmoisuus, liikkuvuus, räjähtävyys yms. ominisuudet väistämättä heikkenevät voi siirtää panostusta maven ja muun jähyämisen suuntaan.- Anonyymi
Kommenttisi on taaskin hyvä jättää omaan arvoonsa. Itse olet horkkaaja mutta et myönnä sitä, joten nämä sinun "natu" kaverisi voivat vain käyttää "korvaushoitoa". Olisikin kiva tietää montako nappia tai paljonko pitää piikittää että sinun silmissäsi on horkkaaja. Myöskin ilmoittamasi tulokset menevät samaan kastiin. Itse väität ilman mitään todistetta vetäväsi 200kg mavessa, eikä nimikirjaimet lisää painoarvoa, joten pitääkö tulokset puolittaa että saadaan palturiosa pois...
Vm43, kuten tiedät valheella on lyhyet jäljet. Ja menneisyyttä ei pääse pakoon. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kommenttisi on taaskin hyvä jättää omaan arvoonsa. Itse olet horkkaaja mutta et myönnä sitä, joten nämä sinun "natu" kaverisi voivat vain käyttää "korvaushoitoa". Olisikin kiva tietää montako nappia tai paljonko pitää piikittää että sinun silmissäsi on horkkaaja. Myöskin ilmoittamasi tulokset menevät samaan kastiin. Itse väität ilman mitään todistetta vetäväsi 200kg mavessa, eikä nimikirjaimet lisää painoarvoa, joten pitääkö tulokset puolittaa että saadaan palturiosa pois...
Vm43, kuten tiedät valheella on lyhyet jäljet. Ja menneisyyttä ei pääse pakoon.Kuules kaiki tietävä asiantuntija! Miten on mahdollista, että kaltaiseni kamala horkkaaja on vielä 77 vuotisena hengissä ja jopa terveenä. Eikös tuon manaamasi horkkaamisen olisi pitänyt tappaa minut jo vuosia sitten? Pahus kun ei ole havaittavissa mitään oireitakaan.
Nivelten hiljalleen lisääntyvä protestointi ei kuulu kauhukuviesi kirjoon mutta voithn lisätä ne siihen.
Nuo nimikirjaimet eivät ole treenikavereitani vaan tuttavia muusta yhteydestä.
Hauraana vanhuksena olen niin turhamainen, että kokeillessani sen hetken TODELLISTA maksimia niin paikalla on oltava joku, tai joitakin jotka ymmärtävät nostovälineen painon.
Siis, jopa muukin kuin absoluuttinen maksimi tarvitsee ympäristön kimmoketta.
Ylihuomenna kokeilen normitangon hack-kyykyn kapeaa pyramidia.
Takaviikkojen nuorison harrastaman mallin mukaiset hackit ja mavet pienillä painoilla pitkiä sarjoja ovat jättäneet koivet ja alaselän jähmeiksi ja yritän hieman irroitella.
Olisi kohtuullista ja säästäisit oman vatsahapposi eritystä, jos et yrittäisi leikkiä selvännäkijää ja jos sinua ottaa noin pahasti niin kokeilepa itse millaista dynamiittia se geeli on!
Nuo loppupään kommenttisi ovat äärimmäisen ja käsittämättömän kateuden tuotetta.
Salituttavani, ja jokunen muuki n tunnistaa minut hengentuotteistani joten mielikuvituksen käyttäminen on mahdotonta.
Ps. Tule keskiviikkona salille! Tarkoitus on vetää normitangon hack-pyramidi 170 kiloon joka merkitsee nykyisenä mavekuntona kohmeisin koivin180kg tai hieman yli.
Olisi kimmoketta.
Koska olet noin hyvin perillä asioista niin tiedät varmaan paikan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2844755Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353056Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k512963Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7986Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78971Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52969