Kannattaa ottaa esikuvaksi sotamarsalkka ja Suomen 6. presidentti vapaaherra C.G.E. Mannerheim.
Mannerheimin naiset eivät olleet mitää Elannon kassoja vaan koreatasoisia naisia, joilla oli arvokas syntyperä. Kun suomalaiset maatiais- ja työkäisvosut eivät Mannerheimille kelvanneet syntyi myytti, että Mannerheim muka olisi kiinnostunut miehistä. Paska puhetta!
Mannerheimin rakastelemia naisia olivat mm.kreivitär Maria Lubomiskaja, Miss Ranska Yvonne La Brousse, Virginia Herriot,krievitär Jeanne de Salvert, Kreivitär Gertrud Arcock ja monta muuta
Nainen ulkomailta- suomalaisnaisten pilkasta huolimatta
32
411
Vastaukset
- aasdg
Mannerheim oli homo.
- ProPatria_
Ei muuten ollut vaan hetero. Homoista ei ole taistelijoiksi..
- dghjtyet
ProPatria_ kirjoitti:
Ei muuten ollut vaan hetero. Homoista ei ole taistelijoiksi..
Niin eihän tuo puppeli missään itse taistellutkaan.
- chevalierkaarti
Mannerheimin kaltaisia aatelissotureita ei Suomessa ole montaa ollut. Sen sijaan muualla Euroopassa vastaavia tyypejä oli runsaasti ensimmäisen maailmansodan jälkeen ja siellä naisetkin ymmärsivät häntä paremmin. Suomessa ei monikaan todella ymmärtänyt Mannerheimia, eivät edes hänen ihailijansa.
- Nou Broblem
Hyi sentään pilkkaavatko suomalaisnaiset aloittajaa .
Ei saa pilkata .
Eikös tunnukkin turvalliselta olla Mannerheim sedän selän takana piilossa .
Haaveile vain niistä kaikista Mannerheimin naisista .Älä lumpuista .
Mannerheimin setä tykkäsi kovasti miehistä , naisistakin .Näin juorutaan selän
takana .Mutta ei me juoruista piittaa .Eihän . - Nou Broblem
Kaikki mikä on puhdasta ja käyttämätöntä kuluu ja likaantuu käytössä.
Periaatteen miehen kannattakin jättää naisensa puhtaaksi ja kyättämättömäksi.
Alä koske vain naiseen, ettei nainen likaannu käyttäessäsi häntä seksiin.
Tämän jälkeen hän ei enää ole mielipiteesi mukaan puhdas ja käyttämätön. - realismus
Ja herranjestas, kirjoitustaidoton suomalaispönttö vertaa tasokkuudessaan itseään Mannerheimiin, tästä tulikin hyvät naurut!
- Ei hän itseään
Marskiin verranut. Kertoi vain Marskin olevan esikuvsnsa
- Nou Broblem
Esikuvastaan on vaikea hyväksyä muuta totuutta kuin minkä on mielessään
kehitellyt .
Jos esikuvan maine murtuu samanaikaisesti joutuukin astumaan aikuisuuden
maailmaan .
Todellisuus onkin sodassa ja rakkaudessa aivan muuta kuin esikuvia.
. - 32434234243
Itseasiassa uusien geenien tuonti ulkomailta on vain hyväksi meille suomalaisille, jotka olemme todell sisäsiittoisia.
- Kyllä, mikäli
geenit ovat eurooppalaisia
- Nou Broblem
Onhan noita geenejä siirrelty jo pitkin ja poikin kautta historian kulun.
Suomi on elänyt Ruotsin vallan alla pitkään ja hartaasti .Samaten neuvostoliitosta
on siirtynyt aimo annos geeniperimää vuosistaojen aikana.
Yhden ihmisen ei tarvitse kantaa huolta geeniperimästä .Tätä tapahtuu
nykyäänlkin jatkuvasti.
Henkilöt joilla on vahvemmat geenit jatkavat sukua luonnostaan yli
"puoluerajojen".
Tätä geenisatoa ei ole kyetty poistamaan Hitlerin mielivallalla .
Ei millään vallala kun on kysesssä luonnon oma kiertokulkue .
Geenit hakeutuvat toistensa luo vahvistuakseen ja jatkaakseen sukua. - Mitä seuraavaksi?
Ai neitsytkreivitär? Onko käynyt mielessä, että kohderyhmäsi on jo vähän liian pieni ja erikoistunut sinun omiin mahdollisuuksiisi nähden?
Olisiko seuraava taso sitten jokin satuolento, esimerkiksi Neitsyt Maria ennen sitä raskaaksi tulemistaan? Tai Lumikin tuntemattomaksi jäänyt, tynnyrissä kasvatettu pikkusisko?- :)
:DD
- Eihän ap.
sanonut ettei hänelle kelpaisi myös käytetyt naiset jos ovat riittävän tasokkaita
- Nou Broblem
,Usein naiset valittavat etteivät löydä riittävän tasokasta seuraa.
Luulisi miehen helposti näin ollen löytävän tasokasta seuraa itselleen.
Kunhan vain täyttää naisten kriteerit .
Niiden tuleekin olla yhtäläiset .Ei ainoastaan sinun määrityskykysi mukaiset. - sad but true
Nainen, jota Marskimme rakasti, ei ollut koskaan hänen. Suhteet oli "sopivia" naisia uran, julkisivun takia. Oikea rakkaus ja himon kohde ei ikinä julkisesti esillä tai julkisessa asemassa.
- Ai Käthy vai?
Ainoa olento jota Marski koskaan rakasti oli hevosensa Käthy.
- Mitä?
Ai Käthy vai? kirjoitti:
Ainoa olento jota Marski koskaan rakasti oli hevosensa Käthy.
Hommailiko se tallissa hevosen kimpussa?
- No ei tietenkään!
Mitä? kirjoitti:
Hommailiko se tallissa hevosen kimpussa?
Sinä et ymmärrä aatelisten elämästä mitään!
- mars.ulkomaille
No käy tuumasta toimeen äläkä avaudu Sinkut-palstalla
- parempiniin
Ihan vapaasti vaan nainen ulkomailta. En tunne menettäneeni mitään jos jokainen suomalainen mies naisensa ottaa ulkomailta.
- mimoiiomcimcocimo
Mannerheim oli ylimielinen kiukuttelija että osittain ainakin ätmi.
- eitosiaankaan
Ei ollut ätmi vaan ytmi, jolla naisia riitti jonoksi asti
- suoraan_suoleen
Eikös tämä Mannerheim ollut tuhkaluukkumiehiä?
- hänolisankari
Ei ollut
- myösnäitä
hänolisankari kirjoitti:
Ei ollut
Oli myös lahtari ja sotakiihkoilija.
- hehehehheheh
Kyllähän Mannerheim hetero oli, tyttäret kylläkin lesboja.Nyt juuri asiasta kirjoitetaan.Oli kyllä tiedossa mutta on oltu hienotunteisia eikä asiaa ole suurenneltu.Ei silti pienennä mannerheimin arvoa.Nuorena Mannerhein oli armoton naistenmies.Hän oli pietarin naisten märkä uni.
- perinnöllistä
Eiköhän se isäkin ainakin bi-ollut. Homous periytyy herkästi. Tosin nyt kun homojen ei tarvitse hankkia kulissiperhettä, voivat homolesbot alkaa kuolla sukupuuttoon.
- jggggugugugguug
perinnöllistä kirjoitti:
Eiköhän se isäkin ainakin bi-ollut. Homous periytyy herkästi. Tosin nyt kun homojen ei tarvitse hankkia kulissiperhettä, voivat homolesbot alkaa kuolla sukupuuttoon.
typerys, homous periytyy mutta äidin puolelta
- hyvääaikaa
Tuolloin ei ollut HIV:tä
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku504154Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt351959Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1531346- 1541232
Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti421024- 192992
Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.229976- 80947
- 55820
Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm122815