olen tilaamassa geelikynsien tekoon tarvittavia välineitä ja haluaisin kuulla teiltä mikä uv geeli on parasta? (sellaista mikä pysyy hyvin kynnessä)
katselin myös uv-uuneja ebaystä, siellä on edullista ja suurimmassa osassa on vuoden takuu. onko kellään kokemusta?
Ebaysta aion tilata ainakin kaikki tipit sun muut tilpehöörit =D
hyvä uv uuni sekä geeli?
7
13745
Vastaukset
Olen tilannut koristeita ebaysta ja ovat olleet todella hyviä. Sinan geelit mulla on ollut alkuun, koska en ole nähnyt järkeä käyttää kalliita aluksi. Sinan geelit ovat pysyneet ihan hyvin, kunhan vaan muistaa laittaa primeria alle. Uv- uunin tilasin kiinasta alle 20e ja tosi hyvin sekin on toiminut kunhan muistaa katsoa sähkövirran 220v oikein, ja että uunissa on eu- plug. Suosittelen ostamaan 36 watin uunin, koska se on tehokas ja nopea.
Blogissani olen höpötellyt jotain geelikynsistä, käy kurkkaamassa. :)
http://marsqn.blogspot.fi- leenu1
Kynsikauppa.com myy kaiken tarpeellisen ja halvalla. Ovat todella hyviä kotistudioihin.
- ipe9
Oon käyttänyt sinan geelejä aikaisemminkin. Nyt kun ostin uudet geeli vetäytyy kynneltä niin että geelin pintaan jää reikiä ja lähtee yhtenä kalvona irti? onko jollekkin käynyt näin? En tiedä onko vika geelissä tai onko lamppujen teho pienentynyt vai käytänkö vääriä aineita geelien kanssa?
- ---minni---
Geelisi ovat todennäköisesti sina-kopioita. Saattavat myös aiheuttaa pahan allergisen reaktion. Kannattaa vaihtaa merkkiä.
- pöpöjä yök
kannattaa muutenkin ostaa läheltä jotta saa suomenkieliset ohjeet sekä ymmäärrystä siitä mitä tuotteet sisältävät. tajuatteko te edes mitä kaikkea potaskaa maailmalla liikkuu. jotain vastuuta hei jos muillekin teette!
- senja'
Itse ostin luotettavasta suomalaisesta kaupasta koko setin...tosi hyvät ohjeet tuli mukana ja tuotteet sikahyviä. Älkää ostako aina sitä halvinta potaskaa, uskokaa jo!! Onko se sitten kiva kun kynnet pysyy 2 päivää etkä välttämättä ymmärrä edes ohjeista tuon taivaallista eikä ole edes mahis kysyä neuvoja sieltä mistä osti??
Just niin kuten ylläki luki...etenki jos teette muille ja pyydätte rahaa, tehdää laatutuotteilla, ei tarvii hävetä ja pysyy hyvä maine!
http://www.jtcosmetics.fi/mia-secret-tuotteet/mia-secret-aloituspaketit/geelialoituspaketti-p-340.html - Anonyymi
Hei, Ketju on melkein 10v vanha mutta aihe minulle nyt ajankohtainen. Millainen kynsiuuni on paras kotikäyttöön, entä paras geelilakkamerkki? Lisäksi tarvitsen viilat, puhdistusaineet ja -laput - mitä aloituspakkausta/ myymälää suosittelette?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site826025Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers794860Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto524422SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun574182SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963789Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost63522Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi912561SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502503Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352409Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat472139