olen tilaamassa geelikynsien tekoon tarvittavia välineitä ja haluaisin kuulla teiltä mikä uv geeli on parasta? (sellaista mikä pysyy hyvin kynnessä)
katselin myös uv-uuneja ebaystä, siellä on edullista ja suurimmassa osassa on vuoden takuu. onko kellään kokemusta?
Ebaysta aion tilata ainakin kaikki tipit sun muut tilpehöörit =D
hyvä uv uuni sekä geeli?
7
12397
Vastaukset
Olen tilannut koristeita ebaysta ja ovat olleet todella hyviä. Sinan geelit mulla on ollut alkuun, koska en ole nähnyt järkeä käyttää kalliita aluksi. Sinan geelit ovat pysyneet ihan hyvin, kunhan vaan muistaa laittaa primeria alle. Uv- uunin tilasin kiinasta alle 20e ja tosi hyvin sekin on toiminut kunhan muistaa katsoa sähkövirran 220v oikein, ja että uunissa on eu- plug. Suosittelen ostamaan 36 watin uunin, koska se on tehokas ja nopea.
Blogissani olen höpötellyt jotain geelikynsistä, käy kurkkaamassa. :)
http://marsqn.blogspot.fi- leenu1
Kynsikauppa.com myy kaiken tarpeellisen ja halvalla. Ovat todella hyviä kotistudioihin.
- ipe9
Oon käyttänyt sinan geelejä aikaisemminkin. Nyt kun ostin uudet geeli vetäytyy kynneltä niin että geelin pintaan jää reikiä ja lähtee yhtenä kalvona irti? onko jollekkin käynyt näin? En tiedä onko vika geelissä tai onko lamppujen teho pienentynyt vai käytänkö vääriä aineita geelien kanssa?
- ---minni---
Geelisi ovat todennäköisesti sina-kopioita. Saattavat myös aiheuttaa pahan allergisen reaktion. Kannattaa vaihtaa merkkiä.
- pöpöjä yök
kannattaa muutenkin ostaa läheltä jotta saa suomenkieliset ohjeet sekä ymmäärrystä siitä mitä tuotteet sisältävät. tajuatteko te edes mitä kaikkea potaskaa maailmalla liikkuu. jotain vastuuta hei jos muillekin teette!
- senja'
Itse ostin luotettavasta suomalaisesta kaupasta koko setin...tosi hyvät ohjeet tuli mukana ja tuotteet sikahyviä. Älkää ostako aina sitä halvinta potaskaa, uskokaa jo!! Onko se sitten kiva kun kynnet pysyy 2 päivää etkä välttämättä ymmärrä edes ohjeista tuon taivaallista eikä ole edes mahis kysyä neuvoja sieltä mistä osti??
Just niin kuten ylläki luki...etenki jos teette muille ja pyydätte rahaa, tehdää laatutuotteilla, ei tarvii hävetä ja pysyy hyvä maine!
http://www.jtcosmetics.fi/mia-secret-tuotteet/mia-secret-aloituspaketit/geelialoituspaketti-p-340.html - Anonyymi
Hei, Ketju on melkein 10v vanha mutta aihe minulle nyt ajankohtainen. Millainen kynsiuuni on paras kotikäyttöön, entä paras geelilakkamerkki? Lisäksi tarvitsen viilat, puhdistusaineet ja -laput - mitä aloituspakkausta/ myymälää suosittelette?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 931702
Kolme miestä joukkoraiskasi nuoren naisen metsässä Helsingissä.
https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011193871.html?utm_medium=promobox&utm_campaign=hs_tf&utm_source=is.fi&utm_content=pr2231397- 871321
Sunnuntai terveiset kaivatulle
Maa on vielä valkoinen vaikka vappu lähestyy, otetaan pitkästä aikaa pyhä terveiset kaivatullesi tähän ketjuun !!62985Aika usein mietin sitä
Että miksi juuri minä olen se jonka kanssa haluaisit vakavampaa? Mikä minusta voi tehdä sellaisen että koet niin syviä t46911- 47908
Miksei voitaisi vaan puhua asiat selväksi?
Minulla on ollut niin kova ikävä sinua, etten oikein edes löydä sanoja kuvaamaan sitä. Tuntuu kuin jokainen hetki ilman38898Eräästä kalastuksenvalvojasta leviää video !
Ennemmin tai myöhemmin tänne palstalle tulee videonpätkä, jossa kerrotaan paikallisesta "kalastuksen valvojasta". Ei si9854- 46832
IS Viikonloppu 26.-27.4.2025
Koviksen ovat laatineet Eki Vuokila ja piirrospuolista vastaa Lavonius, jolloin 2,5 vaikeusasteen ristikko on saatu aika35809