Ostinpas tässä Vogelin paastopaketin, kun paino on raskauden jälkeen 107kg ja tympii ja kunnolla. Jos tuolla saisi painon tippumisen viimein alkuun, oppisi uudet ruokatavat ja sen semmoista.
Nyt on neljäs päivä menossa, ja olo on karmea. Mahaan koskee tällä hetkellä vähän, päätä jyskyttää, nälkä on järjetön (hunajaa on mennyt tänään varmaan 4 teelusikallista, kun on ollut pakko ottaa jotain), ja henkinen olo huono ja tukkoinen.
Suolihuuhtelun olen tehnyt päivinä 2. ja 4. ja tänään vesi ei ollut ekaa kertaa kirkkaampaa, liekö syynä aiemmat ummetukset ja mahaongelmat. Ehkä maha ei olekaan vielä tyhjentynyt kunnolla, vaikka Laxoberonilla herkkämahaisena aloitin ja huuhdellut olen tosiaan yhteensä 5 kertaa noina kahtena kertana.
En jaksa juoda teetä koko ajan, ne ovat jääneet välistä, samaten olen "ruokaillut" milloin sattuu. Vettä en saa menemään kuin pari lasia päivässä, kun en sitä vaan osaa juoda. Tänään olisi kolme kuppia teetä ja yksi kasvisliemi vielä rästissä, vaan en jaksa kävellä keittämään teetä.
Enpä tiedä, mitä tällä kirjoituksellani hain. Ehkä vaan, että älkää ryhtykö, jos ette kunnolla pysty siihen kiinnittymään. Meikän viides päivä ei innosta yhtään kyllä.
Epäonnistunut paasto
3
284
Vastaukset
- puolukkamehu
Ei paastosi ole epäonnistunut,kärsit paasto-oireista!!
Mulla takana just 8päivän paasto ja olin he#vetin!! kipeä toisena paastopäivänä.
Tee suolihuuhtelu uudelleen,ota särkylääkettä,huilaa ja kun olo paranee
lähde ulos raikkaaseen ilmaan,mieluiten metsäteille kävelylle.
Ja nyt juo!!! juo sitä teetä hunajalla (huom! kalorit!!!)
Paastossa EI SAA kaloreita tulla enempää kuin max.500.
Hae mehujen rinnalle vaahteranpalmusiirappia (laske kalorit taas:)
Osta myös luomu sitruunamehupuristetta jota voit lisätä mihin haluat.
Tee vihannesmehusta keitto: kuumaa vettä lautaselle,
joukkoon ripaus Vogelin kasviliemikuutiota ja desi vihannesmehua.
Syö lusikalla.
Älä luovuta!!:) - Bleah
Viimeinen päiväkin on nyt takana. Eilen oli vähän enemmän energiaa, vaikka jätin puolet "syömättä" kokonaan, meni vain pari lasia mehua. Illalla tein porkkanakeittoa 3dl, eli pulloon jääneet pohjat, siitä meni alas 0,5dl ja loput viemäriin, kun alkoi koko mehu äklöttää niin paljon. Tälle päivää ois vielä desin verran ananasmehua jäljellä, eiköhän se vielä mene. Cynara-tipoista en tiiä, mitä kuikkaa niillä heittäisin, vai koitanko epätoivoisesti käyttää pullon loppuun. Onkohan noissa oikeasti tehoa?
5pv oli tosiaan energisempi, tuli vaihdettua parissa huoneessa järjestystä ja siivottua kunnolla miehen kanssa. Opin, että tulen toimeen varsin vähällä ruoalla.
Kalorit jäi alle koko ajan, nythän ne taas tietty nousee, ja arki pelottaakin. Alan kuitenkin taas ahmia. Saas nähdä. - Kyllä se siitä!
Ei oo helppoa.
Olen itse ikuinen paastoilija.
Saan pidettyä kilot jotenkuten kurissa. Mutta ei oo helppoo.
Paino kieppuu siinä 80:ssä, saan sen sitten jonnekin 76 kiloon ja tulee taas takaisin ja ei kun uudestaan kuuria.
Huomenna aloittelen taas.
Pystyn aina, joskus 7-8 päivää, joskus 10 -20 päivää. Joskus vain ½ päivää.
Sinulle aloittaja neuvoisin, että rupea syömään terveellisesti. Vauvasi tarttee äidin, joka syö terveellisesti vaan. Pääasia on että huolehdit nyt vauvastasi.
Sain itse kaksoset ja paino oli yli 90, mutta kyllä se siitä laski.
Elä ota mitään stressiä, nauti ja ole onnellinen, terveisiä vauvallesi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t535470Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo913361Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel453259HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä
Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat1553016Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"
Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L632367SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa
SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral522308Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi701847Martina Aitolehti podcastissa: Ero
Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/6962301797Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet
Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k921646Persut palkkaavat verorahoilla
avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei2931640