Haluaisin pitää piiitkän paaston ja kaipaisin paastokaveria tai useampia. Lähipiiriltä ei heru tukea tai tsemppiä paastoiluun, koska luulevat että yli 100 kiloinen nainen kuolee nälkään tai puutostauteihin muutaman viikon paastolla :D
Jos innostuneita yrittäjiä löytyy itäiseltä pääkaupunkiseudulta niin voitaisiin vaikka paaston aikana pitää yhteyttä ja yrittää tavata esim rauhallisilla kävelylenkeillä ja vaihtaa ajatuksia paastosta ja itsekurista ;). Sellainen muutaman viikon projekti johon sitoutuisi ja olisi projektin ajan tilivelvollinen muulle porukalle, niin voisi helpottaa paaston onnistumista.
Lähtötilanne on 107kg . Paastosin kesällä vedellä 5 päivää ja olo oli hyvä. Jos ei olisi pikku ipana työntänyt välipalaansa käteeni ja jos en olisi "ihan vähän vaan" maistanut, olisin voinut jatkaa pidempäänkin. Itsehillintä siis petti.
Ajattelin aloittaa sovelletun vesipaaston (aamukahvin tarvitsee ja vissyä välillä) ensi viikolla tai jo viikonloppuna. Tervetuloa mukaan!!!
Porukkapaasto?
Mammapallona
3
149
Vastaukset 3
- lauraaaa3
Mä tuun tähän messiin! :) Huomenna alkaa! Painan nyt 75kg :) Aion ainaki olla ekaksi viikon ja sitten lisää :)
- mammapallona
Noo vähän meni alotus pitkäks, mutta jos huomisen elelis vedellä ja kaffeella, ehkä jotain vihreetä teetä, kattelis siitä sitten päivä kerrallaan eteenpäin :)
- mikaela123
Hei jooo! Tuun kans messiin, vähän myöhässä (19.9.) . Ja olis kiva jos kaikki tänne kirjoittelis omia kokemuksia ja tsempattais toisiamme. Ja vois ihan livenäkin nähdä ja vaihtaa kuulumisia,sun ehdottama kävely ois varmaan kiva!:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 51873
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan63643- 55630
Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli43562Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik29517Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk4502En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.32498- 71438
- 33425
- 37406