The Road

onko kyseisen bändin faneja? Itse olen tykännyt kyseisestä bändistä jo yli kymmenen vuotta.
161366
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

En mikään hirveä The Road fani ole, mutta alkuajan tuotanto on hyvää musaa. Etenkin "Ykkösuutinen" joka on kokonaisuudessaan loistava albumi.

Äänestä
  • Kyllä bändillä on vielä jonkin verran ihailijoita. Rahallisia kannattajia pitäisi olla enemmän, että pojat saisi soittaa. Tekevät kyllä täysillä Jumalalle!
    Maata Näkyvissä -festareilla Road on saanut yleisöä ihan kivasti mukaan. Levyjen ostajia ei ole sitten ihan niin paljoa.

    Äänestä

Juu The Road oli kova sana nuoruusvuosina 80-luvulla ja vielä 90-luvun alussakin sitä tuli kuunneltua. Vielä jaksaa pojat ilm. keikkailla, hienoa :)

Äänestä

Ainakin itse lukeudun Roadin "faneihi".
Olen kuunnellut sitä jo n.15-v.

Äänestä

Kaksi The Roadin levyä löytyy, niitä ei ole kovin paljoa tullu kuunneltua, mutta livenä tykkään Roadista:). Ja hyviä sanoituksia Roadilla on!

Äänestä

Onko kellään sitä kaukainen maa kappaletta tältä levyltä:

The Road 1981 - 2001 kokoelmalevy, kaikki kappaleet uusina sovituksina (2001)

Äänestä
  • Se on hyvä kappale.

    Äänestä

  • Se 2001 sovitus siis.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Se 2001 sovitus siis.

    Saako tuota cd:tä jostain?

    Äänestä



  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Hyvä biisi.

    🎶🎶

    Äänestä

Jeo

Äänestä

Minä tykkään kovasti gospel-musiikista ja myös siitä Road-bändistä.

Äänestä

Juuri tulloo The Road Evankeliumijuhlilla...👍❤️

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Delfin kirjoitti:

onko kyseisen bändin faneja? Itse olen tykännyt kyseisestä bändistä jo yli kymmenen vuotta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu