Osallistutko...
Nälkäpäivä?
aina nälkä
15208
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Kenio kopsauttaa roposet hinkkiin.
Kysyn mustalta kerääjältä keräätkö kotimatkaa varten äkkiä lähtevät karkuun huhhhh
Tänään ei voi henkilökohtaisesti pitää "nälkäpäivää". Jottain pitää syödäkin, mutta jos keräyslippaseeen törmään niin sinne jotain annan :)
Siis jonkun kolikon :)
"Mul on aina nälkä ja kokoajan jano"...
Tuli jostain syystä tismalleen sama mielleyhtymä.
http://www.youtube.com/watch?v=tLFJUbRRlac
En. Kaikki mitä tulee, menee.
Joo osallistuin.
Seiso itse snadissa darrassa Tölikässä ja ano fyrkkaa ohikiitäjiltä. Hyvänäköisiä mirrejä pitäisi siinä hommassa olla, sillä mun stailiin liivit on yhtä karmeet kuin on muovilippaassa päivän tulos.
(ristiin ja rastiin naulitun punaista naurua)
Muuten se manimuki on vähän kuin jenkkakahvastobe.
(hihitystä)
Onneksi mä en joutunut siihen ilmapalloryhmään, sillä siinä on se vaara, että puhuu seuraavankin päivän kuin Aku Ankka.
.
mä kävin just jääkaapilla
HAR!
.
Ei kun tänään on siivouspäivä :)
Ny on niin upee sääkin: matot ulos tuulettumaan ja pyykkikone pyörimään :)
Tänää ajattelin et tästä päivästä tulee nälkäpäivä. Mut sitten alkoi toi massu kurisemaan niin ikävästi ja tuntuuki pahalta suolissa ihan, niinpä työnsin lohen uuniin. Ei tänään pysty, joku toinen päivä sitten. :)
Pikkasen alkaa tuleen nälkä :P