Onko

Genio.Mente sama asia kuin dazu?
2258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Ja oletko sinä Jazuli?

Äänestä
  • Ja oletko sinä minun mielestäni mitään?


    (kaikenlaista naurua)

    Äänestä

  • Nasdaq kirjoitti:

    Ja oletko sinä minun mielestäni mitään?


    (kaikenlaista naurua)

    Sillä nyt ei ole hevon vitunkaan väliä, mitä sinä minusta ajattelet.
    Sä et ajattele vissiin muutenkaan, kovinkaan monesta ...kaikki muuthan ovat tolkuttoman tyhmiä.

    KAIKENlaista naurua in deed

    Äänestä

Melko varmaan on.

dazu kirjoittaa aika harvoin omalla nikillä, mutta sitäkin enemmän tukinikeillään:

-zisel

-kirpela

-frost-free

-persona-non-grata

-Vanilla

Äänestä
  • .

    mutta kuulutteko te tukinikit johonkin kerhooooon???????????

    Har!

    .

    Äänestä

Ahaa...olisi tosiaan kiinnostavaa saada näyttöä siitä, että sama kirjoittaja pystyisi vetämään useaa roolia pitkäaikaisesti, esim. kuukausia tai vuosia. Mikähän sellaiseen voisi olla motiivi? Multipersoona olisi taatusti hyvä kaunokirjallisuudessa!

Äänestä
  • En usko, että olisi hyvä kaunokirjallisuudessa, sillä mä en ole nähnyt yhtään kaunokirjallista tekstiä tai tuotosta.

    Ja jos halutaan viitata tässä dialogiin, niin mieluummin hukun yksin laulelevaan Einiin (TV2).


    (naurettavaa naurua)

    Äänestä

  • Nasdaq kirjoitti:

    En usko, että olisi hyvä kaunokirjallisuudessa, sillä mä en ole nähnyt yhtään kaunokirjallista tekstiä tai tuotosta.

    Ja jos halutaan viitata tässä dialogiin, niin mieluummin hukun yksin laulelevaan Einiin (TV2).


    (naurettavaa naurua)

    Ai niin.

    Mä olen ollut täällä jo tajuttoman pitkään.


    (itku pitkästä ilosta)

    Äänestä

  • Nasdaq kirjoitti:

    En usko, että olisi hyvä kaunokirjallisuudessa, sillä mä en ole nähnyt yhtään kaunokirjallista tekstiä tai tuotosta.

    Ja jos halutaan viitata tässä dialogiin, niin mieluummin hukun yksin laulelevaan Einiin (TV2).


    (naurettavaa naurua)

    Mitä on, kaunokirjallisuus...

    Äänestä



  • No saisko tällaiselle sisäpiiriä tuntemattomalle jotain perusteluja, miksi sama tyyppi voisi olla useamman nikin takana. Ei juttu näin kylmiltään aukea :)

    Äänestä

  • Justiinsa komppaan dazun tietäen. Hänen pakkomielteinen pedanttisuutensa ei salli kirjoitus/lyöntinvirheitä puskastakaan.
    Tosin dazu tekee virheitä sivistyssanoja etsiessään tiaknoosehinsa.
    dazu on kuitenkin kilttiluonteisempi, kuin perivihollisensa narsisti Genio, joka saa orgasminsa jo häneen kohdistuvasta rankasta
    vi--ttuilustakin, kunhan saa himoitsemaansa huomiota vaikka dazuna esiinytmisistänsä

    Äänestä

  • first time, vai mitä kirjoitti:

    Viihdettä turhautuneille, elämännälkäisille, vatsakkaille... juop.i..e.

    Tsoh.

    Menepä sinne salille poikien kanssa jammaamaan. Et sä pysty.

    (naurua Piritorin laidalta)

    Eini kyllä on aivan uskomattomassa kuosissa. Voi herran jumla vaan.

    Äänestä

ne on veljeksii.

Äänestä
  • .

    ja muutenkin mielipuolia

    Har!

    .

    Äänestä

  • Velipuolia:.!1%#++ kirjoitti:

    .

    ja muutenkin mielipuolia

    Har!

    .

    Noh...

    Jokainen poika haluaisi olla mies. Saa poika tuntemaan itsensä mieheksi. Etköhän sillä tee monta pojua onnelliseksi...

    Äänestä

Tavallaan joo, on.

Rekkaantunut Genio.Mente on ihan eri mies kuin dazu, mutta dazu on saanut niin syvät traumat kyseisestä herrasta että on alkanut imitoimaan häntä jostain syystä (?)

Dazu on tämän palstan ilkein puska. Osaa imitoida toisia ja koittaa saada ihmiset tappelee keskenään. On yrittänyt tässä viimeaikoina saada mua kanasutran kimppuun mutta en ole niin tyhmä :)

Jännä juttu kun dazu kuitenkin on niin päästään terve mies ja kaikinpuoin tasapainoinen että hän silti käyttäytyy samoin kuin kaksi ihmistä jotka tunnen ja joilla on diagnisoitu skitsofrenia. Tämän sairauden voimin tiedän dazun jokaisen liikkeen jo ennalta ennenkuin hän kerkee toimia :)

Äänestä
  • dazu, olet aika läpinäkyvä nikkiesi kanssa :)

    Äänestä

  • muteiku kirjoitti:

    dazu, olet aika läpinäkyvä nikkiesi kanssa :)

    puhelimessa kuulostaessaan naiselta?

    Äänestä

  • Dazu ajattelee olevansa nero kun syyttää toisia "projisoinnista" vaikka tekee tätä "projisointia" itse.

    Esim. hän kirjoittaa palstalle puskista ja sitten laittaa mulle postia että "Genio on sulle vittuillut..."

    Dazun puskailut on kaikkien tiedossa, siis KAIKKIEN.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kyöstix kirjoitti:

Genio.Mente sama asia kuin dazu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu