Haluaisin perustaa bändin

Soul Treasure

Ei sen soulia tartte välttämättä olla, konemusiikkiakin mietin, olen itse kaikkiruokainen, vaikutan pohjanmaalla, Oulun tienoilla, pistäkää viestejä vain, itse olen harrastanut laulua ja kuoroja, oon muuten taiteellinen ja uskossa, mutta musiikin puoleen mulla on ollut jatkuvasti ikävä, tiedän ja muistan sen kun aina tuli kuorosta laulamasta, niin aina jotenkin tunsi olonsa niin tosi auenneeksi, tätä samaa posetiivista olotilaa taasen metsästämässä, jos mahdollista niin Oulussa.

Ps: viiskybää tuli lakkariin, älkää säikähtäkö, mietin myös ihan tosissaan repäistä tään musan kaa ja punkki on myös lähellä sitä mitä tää musa vois olla, laitan tosta malliksi Luumäiltä yhen biisin joka pyörinyt mielessäni viimeisen vuoden ajan, aina kun ulos lähden, niin tämä pyörähtää päälle, miksikähän?
www.youtube.com/watch?v=XBPgvrXOM_M

Toinen biisi, tai bändi joka mulla nousi mieleen, Pet Shop Boysin ei nyt koko tuotanto, mutta niiden kokoonpano kahden tyypin konemusana tuntuu ja näyttää vaivattomalta hommalta, josta vois olla vaivatonta tehdä erityylistä rytmimusaa eri suuntiin.
www.youtube.com/watch?v=p3j2NYZ8FKs

Sit tähän törmäsin akustisella ja rytmillisellä puolella joku aika sitten, tämä Rabbi Green ja kitaristit vetävät mielestäni vahvalla tyylillä, aloita soittaminen 2:15 kohdalta, niin pääset sopivasti mukaan.
www.youtube.com/watch?v=mEKnYQ1dSak

Nuo ylläolevat ei ole soulia oikein, mutta tässä Pink Floydin The Great Gig in the Sky, rulettaa kyllä omalla tavallaan mahtavasti.
www.youtube.com/watch?v=Kzi0O6KGtnU&feature=related

1

330

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Joo o o o o

      Pohjanmaalla haisee k a k k a

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      367
      1415
    2. Mitähän ajattelet

      Nykyään minusta tai meistä tai tapahtuneista?
      Ikävä
      63
      936
    3. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      116
      885
    4. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      83
      880
    5. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      62
      835
    6. Hankkikaa elämä

      Tiedetään että hän on mielenkiintoinen mutta rajansa kaikella.
      Ikävä
      94
      701
    7. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      45
      681
    8. Voisitko mies auttaa..

      Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.
      Ikävä
      50
      599
    9. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      56
      594
    10. Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä

      Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku
      Sinkut
      112
      534
    Aihe