Haluaisin perustaa bändin

Soul Treasure

Ei sen soulia tartte välttämättä olla, konemusiikkiakin mietin, olen itse kaikkiruokainen, vaikutan pohjanmaalla, Oulun tienoilla, pistäkää viestejä vain, itse olen harrastanut laulua ja kuoroja, oon muuten taiteellinen ja uskossa, mutta musiikin puoleen mulla on ollut jatkuvasti ikävä, tiedän ja muistan sen kun aina tuli kuorosta laulamasta, niin aina jotenkin tunsi olonsa niin tosi auenneeksi, tätä samaa posetiivista olotilaa taasen metsästämässä, jos mahdollista niin Oulussa.

Ps: viiskybää tuli lakkariin, älkää säikähtäkö, mietin myös ihan tosissaan repäistä tään musan kaa ja punkki on myös lähellä sitä mitä tää musa vois olla, laitan tosta malliksi Luumäiltä yhen biisin joka pyörinyt mielessäni viimeisen vuoden ajan, aina kun ulos lähden, niin tämä pyörähtää päälle, miksikähän?
www.youtube.com/watch?v=XBPgvrXOM_M

Toinen biisi, tai bändi joka mulla nousi mieleen, Pet Shop Boysin ei nyt koko tuotanto, mutta niiden kokoonpano kahden tyypin konemusana tuntuu ja näyttää vaivattomalta hommalta, josta vois olla vaivatonta tehdä erityylistä rytmimusaa eri suuntiin.
www.youtube.com/watch?v=p3j2NYZ8FKs

Sit tähän törmäsin akustisella ja rytmillisellä puolella joku aika sitten, tämä Rabbi Green ja kitaristit vetävät mielestäni vahvalla tyylillä, aloita soittaminen 2:15 kohdalta, niin pääset sopivasti mukaan.
www.youtube.com/watch?v=mEKnYQ1dSak

Nuo ylläolevat ei ole soulia oikein, mutta tässä Pink Floydin The Great Gig in the Sky, rulettaa kyllä omalla tavallaan mahtavasti.
www.youtube.com/watch?v=Kzi0O6KGtnU&feature=related

1

305

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Joo o o o o

      Pohjanmaalla haisee k a k k a

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      65
      4444
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      97
      3688
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      108
      3321
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      21
      1896
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      68
      1883
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      87
      1129
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      88
      861
    8. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      49
      821
    9. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      105
      807
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      23
      774
    Aihe